Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft een eendaagse informatiesessie georganiseerd over het opzetten van een eigen moestuin, speciaal gericht op zorginstellingen die werken met mensen met een lichte beperking. De training, verzorgd door deskundigen van het LVV-directoraat Landbouw, vond plaats op initiatief van Stichting Platform ISOS, die zich inzet voor de bewustwording en inclusie van mensen met speciale behoeften.
Deelnemers werden tijdens de sessie zowel theoretisch als praktisch onderwezen in diverse aspecten van het moestuinieren, waaronder teeltmethoden, zadenkwaliteit, bodemverzorging, bemesting en onkruidbestrijding. Ook werd aandacht besteed aan het herkennen en bestrijden van ziektes en plagen.
Specifieke groentesoorten zoals tayerblad, tomaat, peper, kaisoi en antroewa stonden centraal. Deze training is een vervolg op een eerdere landbouwtraining in het ressort Munder, waar zestien mensen met een lichamelijke beperking deelnamen.
Hoofdtrainer Romana Matdalim benadrukte het belang van deze trainingen voor de integratie en zelfredzaamheid van mensen met een beperking. “Landbouw biedt niet alleen persoonlijke ontwikkeling, maar creëert ook werkgelegenheid,” aldus Matdalim.
Graskamp Bianca, voorzitter van Platform ISOS, sprak haar dank uit aan het ministerie van LVV voor het faciliteren van deze waardevolle trainingen. Ze hoopt dat de deelnemende zorginstellingen landbouwtrainingen zullen integreren in hun programma’s, om zo de zelfredzaamheid en het welzijn van hun cliënten te bevorderen.
- NDP-voorzitter Simons presenteert toekomstvisie in Nederlan…..
- SRD 700.000 verduisterd bij broodlevering door medewerker F…..
- VHP-kandidaat Suraj Sahadewlall stapt niet met lege handen …..
- Optsu brengt mogelijke corruptie regeringstoppers boven wat…..
- Raghoebarsing zwijgt over naam instantie bij goudsmokkel..
- Vaccinatieweek 2025: ‘Uw besluit maakt een verschil’..
- Sewdien: Financiering gevonden voor wegstrekking Nickerie-A…..
- Olie-inkomsten? Bescherm ze met een onschendbaar fonds..
- “Aanbesteding Nickerie-Apoera verliep volgens regels”, stel…..
- ‘De roep van Suriname’: Oproep tot herverbinden en opstaan …..
- Shoshana Strock, de dochter van de Israëlische minister van…..
- Israëlische minister en echtgenoot beschuldigd van seksueel…..
- Tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Benjamin Netany…..
- Marokkaanse studenten beginnen hongerstaking tegen normalis…..
- Akkoord over tijdelijke vergoeding voor meteorologen..
- Sewdien: Baitali heeft niet meegedaan aan openbare aanbeste…..
- Loting Concacaf Gold Cup 2025: Natio in poule met titelverd…..
- Succesvolle boringen Stabroek-blok, ExxonMobil blijft uitbr…..
- Vrienden van Suriname verzenden vijfde hulpcontainer..
- Minister Emanuël reageert op kritiek over uiterlijk..
- De paradox van het denken en de macht (deel 2)..