Om de kwaliteit van plantaardig uitgangsmateriaal verder te verbeteren en de wettelijke bescherming van nieuwe plantenrassen te versterken, organiseert het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in samenwerking met Naktuinbouw een workshop met als thema “Kwekersrecht in Suriname”. Deze sessie die gisteren is gestart en tot en met 9 mei duurt markeert de afsluiting van het Makandra-project “Zaadverbetering in Suriname”.
ADVERTENTIE
De workshop richt zich op het vergroten van de kennis en capaciteit van deskundigen binnen het ministerie, evenals partners zoals de Nationale Zaad Raad (NZR), ADRON, Celos, FAI en de Anton de Kom Universiteit van Suriname. Er is bijzondere aandacht voor de implementatie van de Zaadwet, het kwekersrecht en het toelatingsproces van nieuwe plantenrassen via het zogeheten DUS-onderzoek (Distinctness, Uniformity and Stability).
Het Makandra-project, vernoemd naar het Surinaamse woord voor “samen optrekken”, is een bilateraal initiatief waarbij Nederland technische bijstand verleent aan Suriname. Naktuinbouw, een gerenommeerd kenniscentrum uit Nederland, ondersteunt de Surinaamse autoriteiten met expertise op het gebied van zaadkwaliteit, inspectie en wetgeving.
Tijdens de workshop sprak Maitrie Jagroep, onderdirecteur Landbouwkundig Onderzoek bij LVV, de hoop uit dat de Ontwerpwet Zaadwet — inmiddels aangeboden aan De Nationale Assemblee — snel wordt goedgekeurd. Volgens haar is dit essentieel voor de verdere ontwikkeling van de sector.
Ook werd benadrukt dat Suriname met de invoering van het kwekersrecht voldoet aan internationale normen, waaronder de UPOV Conventie 1991. Enkele LVV-medewerkers en NZR-leden volgden recent een intensieve training bij Naktuinbouw in Nederland om zich verder te verdiepen in deze regelgeving.
- Nieuw Paho-rapport: 14 landen in Noord- en Zuid-Amerika heb…..
- NMA onderzoekt luchtkwaliteit in Paramaribo-Noord na geruch…..
- SEOB voert dialoog met politieke partijen over IMF-programm…..
- Volksgezondheid neemt schuld SRD 1,5 miljoen van Marwina Zi…..
- RVI-programma gelanceerd: Staatsraad plaatst juridische kan…..
- Vouwen 900.000 stembiljetten begonnen..
- Tiener neergestoken na ruzie over voetbal op erf buurtbewon…..
- Het ongemakkelijke nationalisme van Gregory Rusland..
- DA’91 houdt lezing over ons onderwijs..
- ‘Gi den a grani’ voor Surinaamse verloskundigen: waardering…..
- Krishna Mathoera kandidaat voor presidentschap: “Suri…..
- Minister Mac Andrew: “Deze generatie mag niet verloren gaan…..
- Jongeman aangehouden ter zake diefstal en ongewenste aanrak…..
- SVV-captain Benschop: ‘We gaan zondag afmaken’..
- SOVA geen voorstander snelle invoering Nieuw Burgerlijk Wet…..
- CBvS en Bankiersvereniging reageren op uitspraken Gajadien..
- Trump vervangt nationale veiligheidsadviseur Waltz met Rubi…..
- Bejaarde vrouw ziet man haar erf betreden en goederen wegne…..
- Staatsraad adviseert president: RVI moet bij wet worden uit…..
- Rovers spuiten pepperspray op gamers..
- Teleurstellende terugkeer Tyrone Spong in de gevechtsport m…..