Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) en de Voedsel- en Landbouworganisatie (FAO) van de Verenigde Naties binden gezamenlijk de strijd aan tegen fruit- en groenteplagen. Op LVV heeft op donderdag 10 april de inceptieworkshop van een bestrijdingsproject plaatsgevonden. Tijdens deze bijeenkomst zijn diverse belanghebbenden geïnformeerd over de doelstellingen en geplande activiteiten van het project.
LVV is in december 2024 officieel gestart met een nieuw bestrijdingsproject tegen twee hardnekkige landbouwplagen. Met goedkeuring en financiering van de FAO wordt het zogenoemde Technical Cooperation Programme (TCP/SUR/4002) uitgevoerd onder de titel “Integrated Pest Management and Biological Control for Sustainable Crop Production”.
Het project heeft een budget van US$ 150.000 en richt zich op de bestrijding van twee schadelijke insecten: de Carambola fruitvlieg en de tomaatboorder. Het doel hiervan is om via geïntegreerde plaagbeheersing en biologische bestrijding de schade aan landbouwgewassen aanzienlijk te beperken.
De Carambola fruitvlieg en de tomaatboorder vormen een serieuze bedreiging voor de landbouw. Deze plagen bemoeilijken export en kunnen zelfs leiden tot een verbod op export van deze producten naar Europa. LVV heeft daarom technische assistentie gevraagd aan de FAO. Een ervaren expert zal worden ingezet om een effectieve lokstof te ontwikkelen voor het verbeteren van de monitoring van de tomaatboorder.
Tegelijkertijd worden telers ondersteund met kennis en middelen om de plaagpopulatie op het veld sterk te reduceren. Met dit project zet Suriname een belangrijke stap richting duurzame en effectieve plaagbeheersing in de landbouwsector. De inzet van biologische methoden draagt niet alleen bij aan een hogere voedselkwaliteit, maar versterkt ook de exportpositie van het land op de internationale markt.
- President hoort problemen Mariënburg aan; belooft oplossing…..
- VSB dringt aan op transparantie en regulering bij toekennin…..
- Caribische particuliere sector bezorgd over impact Amerikaa…..
- Universiteit breidt uit met geaccrediteerde opleiding Onder…..
- ‘Onteigening’ plantagegronden vanaf 1 mei 2025 …..
- Geen nieuwe ambtenaren in dienst rond de verkiezingen..
- Veiligheid VS ook belangrijk bij vernietiging ‘overtollige …..
- Tweede editie “Para on da Road Carnival” voor de deur..
- ECD: Bij diverse winkels geen onregelmatigheden geconstatee…..
- Raghoebarsing: ‘Sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt…..
- Nog een regenachtige dag..
- Politieambtenaren ronden Jeugd- en Zedentraining succesvol …..
- China slaat terug met extra heffingen voor VS, beurzen were…..
- Schone energie centraal bij Bouw-, Woon-, en Huishoudbeurs..
- Ministerie van Binnenlandse Zaken traint OKB-toezichthouder…..
- Wijziging Staatbesluit Moengo roept twijfels op..
- Suriname Major League: Broki sluit eerste ronde met winst a…..
- CCK en IRIS vragen politieke partijen en media ondertekenin…..
- Leiding militair hospitaal ontheven; zal weer ingezet worde…..
- Santokhi vermoedt ‘kwaadaardigheid’ bij dubbele kandide…..
- OM ziet vooralsnog geen aanleiding tot onderzoek naar proje…..