Sinds 2019 is de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) een grote wanbetaler. Bij meerdere dienstverleners is er sprake van betalingsachterstanden, wat een negatieve impact heeft op hun bedrijfsvoering – in het bijzonder op de NV Luchthavenbeheer. Vijay Chotkan, directeur van laatstgenoemde organisatie, geeft aan dat het deel van de ticketopbrengsten dat aan zijn bedrijf moet worden afgedragen, niet wordt overgemaakt.
Volgens hem is de grote vraag waar dat geld naartoe gaat. Op de ticketprijzen worden diverse toeslagen geheven, en toch verkeert het bedrijf al jaren in zwaar weer. In een gesprek met Sun Web TV stelt Chotkan dat de neergang van SLM de hele luchtvaartsector meesleept. Dat vindt hij oneerlijk, omdat alle bedrijven die met SLM samenwerken wél alles in het werk stellen om de burgerluchtvaart veilig te houden, zoals wettelijk is voorgeschreven.
De directeur benadrukt dat het te lang duurt voordat de betalingen van SLM binnenkomen. NV Luchthavenbeheer heeft kapitaal nodig om noodzakelijke investeringen te doen. Chotkan geeft aan dat de toerismesector in Suriname groeipotentie heeft. Daarvoor is een gezamenlijke inspanning nodig om meer toeristen aan te trekken en zo de economie een flinke impuls te geven.
In 2024 zijn er bijna 500.000 passagiers afgehandeld op de Johan Adolf Pengelluchthaven.
- Mekka: Miljoenen pelgrims beginnen hadji in brandende zon..
- Arbeidsinspecteurs krijgen BAVP-status: meer slagkracht voo…..
- BESCHOUWING — VHP zal schoon schip moeten maken..
- Peuter overlijdt na tragisch ongeval met schuifpoort..
- Arbeidsinspectie krijgt meer slagkracht..
- Twee Surinaamse jongeren gekozen voor CARICOM Young Profess…..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana..
- Weg naar Redi Doti en Casipora gebarricadeerd..
- Een reactie op NPS-ondervoorzitter Jerrel Pawiroredjo..
- Tussen hoop en hindernissen in de opkomende olie- en gassec…..
- Lee Jae-myung wint Zuid-Koreaanse presidentsverkiezingen na…..
- “Versnippering binnen oppositie biedt VHP alsnog kansen…..
- Frankrijk bouwt streng beveiligde gevangenis in Saint-Laure…..
- Troefcallkampioen TCV Kampoe naar Nederland voor sportieve …..
- Het oude politiek syndroom: Olie en Gas..
- Suriname gastland voor 16e Caribbean Port State Control Sem…..
- Pop Jawa-legende Oesje Soekatma was meer dan een muzikant..
- Plantagebesturen Para nemen zelf vuilophaal over na wekenla…..
- Jules Fernandes: ‘De Ouderkamer is een plek van hoop, steun…..
- GEDOGEN IS NIET GRATIS..
- Uitslag ressortraden vandaag bekend in vier districten..