Laurens ‘Loutje’ P. is door de kantonrechter veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden onvoorwaardelijk en blijft in voorlopige hechtenis. Hij werd schuldig bevonden aan brandstichting en het bedreigen van zijn moeder en zus. Ook zijn twee half afgebrande autobanden door de rechter verbeurd verklaard.
Uit het strafdossier blijkt dat Loutje regelmatig vuur aanstak in en rondom de woning en zijn familie met de dood en brandstichting bedreigde. Op een gegeven moment spuugde hij op het hoofd van een kind. Toen hij hierop werd aangesproken, zou hij hebben gezegd: “Lem sabi dat na dja joe e kis watra. Wan dey joe o dede lek wan a!ata.”
Op meerdere momenten maakte hij vuur met kokosbast in huis, wat de huisbewoners vrees aanjoeg. Zijn zus, die het gedrag beu was, schakelde uiteindelijk de politie in. De volgende dag escaleerde de situatie opnieuw. Loutje begon zijn huisgenoten te beledigen en te bedreigen. Hij stak vuur aan in de ruimte waar hij verbleef en gebruikte daarvoor autobanden. Vervolgens haalde hij nog twee banden, met de mededeling dat hij het huis in brand zou steken.
Bij aankomst trof de politie de verbrande banden in en voor de woning aan. Er kwam nog rook vanaf.
Loutje werd opgespoord en aangehouden. Hij ontkende te hebben gespuugd op de zoon van zijn zus, omdat hij zelf ook kinderen heeft. Wel gaf hij toe die avond tekeer te zijn gegaan tegen zijn huisgenoten. Volgens hem maakte hij vuur om licht te hebben en om muskieten te verjagen, omdat zijn zus de stroomtoevoer naar zijn woning had stopgezet.
Tijdens de rechtszitting verklaarde hij opnieuw dat hij wel had gescholden, maar niemand had bedreigd. “Mi no e broko mi ede fu seti ogri gi mi famiri. A oso dati mi papa ben bow,” zei Loutje. Hij voelt zich gedupeerd door zijn familie en klaagde dat zijn woonruimte regelmatig nat is en naar urine ruikt.
De rechter hechtte geen geloof aan zijn verweer en legde de celstraf op.
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..
- Oproep..
- 72-jarige bedlegerige vrouw omgekomen bij woningbrand..
- Niets dan lof voor afzwaaiende Bibis-minister Ramdin..
- Japan doneert 200 boeken aan Surinaams Diplomaten Instituut..
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval o…..
- DE ONDERHANDELINGSTAFEL..
- Quick Response Team West operationeel..
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan..
- OAS-missie signaleert tekortkomingen bij verkiezingen in Su…..
- Vrouw vervangt echte sieraden met nepexemplaren: twaalf maa…..
- Boëtius en Leliendal toegevoegd aan selectie Natio..
- VS en Venezuela waarschuwen burgers tegen reizen naar elkaa…..
- Alle partijen zetten hun lijnen uit, ook de VHP..
- President Santokhi: “Ramdin vergroot Surinames invloed op h…..
- Bedrijven betalen voortaan voor Milieu Effecten Analyse..
- Goudzoeker overlijdt te Grankreek na aanval collega..
- Drie drugsverdachten aangehouden..
- Misbruikte slachtoffers Franse chirurg bezorgd: “Politiek d…..
- Henk Siegfried Ritfeld (75) Krimpen a/d IJssel 23-5-2025..