Lothar Boksteen, voormalig voorzitter van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), legt de stemprocedure uit. De kiezer mag op het stembiljet voor de Ressortenraad (RR) slechts één vakje rood kleuren. Dit geldt ook voor het biljet voor De Nationale Assemblee (DNA). De stembureaus zijn geopend van 07:00 uur tot en met 19:00 uur. Personen die onder invloed zijn van alcohol mogen stemmen, mits zij bij bewust zijn en coherent kunnen handelen. Iedereen die vóór of precies om 19:00 uur aanwezig is, krijgt de gelegenheid om te stemmen.
Na sluiting van de stembussen vindt de telling plaats op het stembureau zelf. Eerst worden de stembiljetten gecontroleerd op geldigheid. Daarna begint de telling. Elk biljet wordt gecontroleerd op lijstnummer, kandidaatnummer, naam van de kandidaat en of het correct is ingevuld. Deze controle gebeurt door twee functionarissen.
De getelde biljetten worden vervolgens gebundeld, opgerold, in kaftpapier gewikkeld, verzegeld en veilig opgeborgen als bewijs van de telling op dat specifieke stembureau.
Boksteen geeft hiermee een overzicht van het volledige proces: van het uitbrengen van de stem tot en met de telling van de stemmen.
- Amafo reageert op klacht Chas Mijnals: ‘beschuldiging is be…..
- ‘Zusterteams’ Yelyco op koers voor eerste klasse finale..
- Concubinaat en buitenvrouwen: tussen recht en realiteit..
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis..
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..
- Vrijspraak Henk Rommy voor moord is definitief..
- Reyme: “Campagne zonder invloed van kapitaalkrachtigen”..
- Aptijt viert 30 jaar met jubileumfeest in Paradiso Amsterda…..
- Wie is Michael Ashwin Adhin?..
- Als reactie op de aanvallen van India is Pakistan nu een gr…..
- ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’..
- Voorbereiding op olie- en gasboom: Suriname moet scholing e…..
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini..
- ECD stuit op niet-gekeurde weegschalen bij supermarktcontro…..
- COVAB en HAN bundelen krachten voor sterkere zorgopleidinge…..
- Multitasker Meredith Joeroeja: ‘Foto’s en video’s liggen in…..
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst..
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..