Lothar Boksteen, voormalig voorzitter van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), legt de stemprocedure uit. De kiezer mag op het stembiljet voor de Ressortenraad (RR) slechts één vakje rood kleuren. Dit geldt ook voor het biljet voor De Nationale Assemblee (DNA). De stembureaus zijn geopend van 07:00 uur tot en met 19:00 uur. Personen die onder invloed zijn van alcohol mogen stemmen, mits zij bij bewust zijn en coherent kunnen handelen. Iedereen die vóór of precies om 19:00 uur aanwezig is, krijgt de gelegenheid om te stemmen.
Na sluiting van de stembussen vindt de telling plaats op het stembureau zelf. Eerst worden de stembiljetten gecontroleerd op geldigheid. Daarna begint de telling. Elk biljet wordt gecontroleerd op lijstnummer, kandidaatnummer, naam van de kandidaat en of het correct is ingevuld. Deze controle gebeurt door twee functionarissen.
De getelde biljetten worden vervolgens gebundeld, opgerold, in kaftpapier gewikkeld, verzegeld en veilig opgeborgen als bewijs van de telling op dat specifieke stembureau.
Boksteen geeft hiermee een overzicht van het volledige proces: van het uitbrengen van de stem tot en met de telling van de stemmen.
- Eén gewonde bij schietincident Wakibasu 1..
- Marjory Sanches beëdigd tot lid plaatsvervanger van Hof van…..
- Actie bij Medische Zending: personeel eist uitbetaling toeg…..
- Kisoensingh wil onderzoek PG bij vermeende corruptie rond g…..
- Eindpresentatie ‘Baka Skoro’ toont groei en trots pupillen …..
- Santokhi: “Beveiliging hoogwaardigheidsbekleders vereist di…..
- PL-kandidaat Lumsden hoopt op steun van Surinamers van Java…..
- Man (29) opgepakt voor bezit van marihuana en sukru..
- Man (27) opgepakt verdacht van verduistering gouden sierade…..
- Man onder bedreiging van vuistvuurwapen beroofd te Ganzee..
- Islamitische Ontwikkelingsbank keurt financiering voor nieu…..
- Jagdeo: ‘Guyana zwemt niet in oliegeld’..
- Damodar Patak: ‘Ik zal geen verlengstuk van een partij zijn…..
- Lancering StarTV nationaal en internationaal..
- Kuldipsingh waarschuwt voor gevolgen van alcoholgebruik en …..
- Onafhankelijke DNA-kandidaat Aniel Koendjbiharie: ‘Ik wens …..
- Granmorgu FPSO gaat fabricagefase in..
- ‘Spirituele leider’ ingerekend voor oplichting en verduiste…..
- BINI constateert kopie en plagiaat partijprogramma’s..
- Sewcharan: komende verkiezingen uitermate belangrijk..
- Hof beraadt zich over hoger beroep in zaak stichting Wan Ok…..