‘Carmessar’, die bij wisseling van de wacht in 2020, een VW Amarok probeerde over te nemen voor SRD 20.048,32 heeft nu het hoogste woord over de ex-ministers uit het kabinet Santokhi-Brunswijk, die het wagenpark overnemen onder de ‘Venetiaan-regeling’. Wat is de Venetiaan-regeling vraagt u, en vanwaar die naam? Bij de machtsoverdracht in 2010, had regering Venetiaan de economie uit het slop getrokken. Uit een positie van honderden miljoenen schuld, wist de regering Venetiaan II en III met soberheid, prudent achttiende eeuws beleid, achterstelling en negeren van de noden van het armste gedeelte van het volk, herstel van internationaal vertrouwen en hoge wereldmarktprijzen, een momentopname aan het einde van de termijn op te leveren met een surplus van meer dan USD 500 miljoen.
Aan het regeerteam van toen, sommigen van hen na tien jaar dag en nacht te hebben gewerkt en met regelmaat in de ochtenduren uit hun bed te zijn gebeld, over punten, komma’s en grafieken in rapportages, is door de toenmalige president een blijk van dank toegekend. Ze werden elk in de gelegenheid gesteld twee afgelegen percelen aan te vragen of de goedkeuring van twee lopende aanvragen voor domeingrond, versneld behandeld te zien. Daarnaast mochten zijn, tegen een gereduceerde waarde, de auto waar zij jarenlang als minister gebruik van gemaakt hadden, overnemen.
Alle regeringen sedertdien hebben samengezworen en elkander de hand gewassen, door te doen alsof dit enkele incident, onder de beste economische omstandigheden die dit land gekend heeft een precedent of zelfs een ‘regeling’ is gaan vormen, ondanks het feit dat niemand en in het bijzonder ‘Carmessar’ niet, de wettelijke grondslag van kan aanwijzen, want die is er niet. De schrijnende hypocrisie van iemand die alleen onder hevige publieke druk zijn luxe Duits motorwerk heeft ingeleverd en op allerlei andere manieren zeker niet armer geworden is door de keuze voor partijpolitiek en alle voordelen en privileges die daarmee gepaard gaan, is verblindend. Niet alleen wordt ‘Carmessar’ als fractieleider van een fractie van zijn omvang, vergoed als ware hij vrijwel gelijk aan de president of vicepresident, conform dezelfde wet waar hij op vit en afgeeft, maar geen vinger toe licht om te wijzigen of in te trekken. Hij deelt een coalitie met profiteurs van dezelfde regeling.
En zoals ABOPs betrokkenheid bij Sabaku en ABOPs betrokkenheid bij het ongeordend goud en ABOPs betrokkenheid bij de zweefduik van de luchtvaart en ABOPs betrokkenheid bij het verdriedubbelen van de sociale lasten voor de nieuwe coalitie taboe zijn, staat ‘Carmessar’ in de voorhoede van figuren die probeert te spugen op de helft van de voorgangers, maar zwijgt over de andere helft. Look who’s talking and look closely at what they are hiding.
The post LOOK WHO’S TALKING ..
- UNDP blijft Suriname ondersteunen..
- Suriname ontvangt US$ 16 miljoen schuldkwijtschelding van C…..
- Start Exercitie-Instructeursopleiding..
- Zorg in Wageningen heeft problemen..
- President Simons beëdigt nieuwe leden Staatsraad..
- Voorzieningen internationale gezondheidsregels ontbreken bi…..
- Yigal Bergen boekt eerste Surinaamse zege ooit op Davis Cup..
- Vakbond Newmont: ‘Verdere afvloeiing personeel een stap te …..
- Kennismaking en begrotingsbespreking EZ met Vaste Commissie…..
- Rookontwikkeling door oververhitte powerbank aan boord van …..
- Alex Wilfred Oscar Held (74) Amsterdam, Nederland 5-8-2025..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van kwetsbare patië…..
- Rechtenstudenten strijden tegen pesten op basisschool Sharr…..
- Claudetta Toney Universiteit opent deuren voor Surinaams te…..
- Crisisteam LVV noodzakelijk..
- Suriname krijgt USD 16 miljoen schuldkwijtschelding van Chi…..
- IDB-lening van US$ 25 miljoen voor upgraden luchtvaartsecto…..
- Minister Misikaba grijpt in bij directie besluit Wanica Zie…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van hulpeloze patië…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting kwetsbare ziekenhui…..
- Rusland: financiële situatie niet gunstig..