‘Het water van de Surinaamse Waterleiding Maatschappij (SWM) is het beste van de wereld’. Dat stelt SWM-directeur Clifton Lienga. Hij reageert op zorgpunten in de samenleving over de kwaliteit van kraanwater. Hij beweert stellig dat het bedrijf voldoen aan alle internationale kwaliteitseisen voor drinkwater. De afgelopen week is er vaker melding gemaakt van een sterke choolgeur en smaak in het water van de SWM. Sommige burgers vinden ook dat er een zoutsmaak in zit.
Lienga legt uit dat dit te maken heeft met de zuivering van het water. Er zijn werkzaamheden uitgevoerd, waar de SWM twee weken geleden melding van maakte, waarna alle eventuele contaminatie voorkomen moest worden. Dat gebeurt met chloor en zout.
Ondanks dat voldoet het water aan alle veiligheidseisen. ‘De mensen kunnen gerust het water van SWM te drinken. Het water is veilig’, stelt Lienga. Het heeft volgens hem geen zin om gebotteled water aan te schaffen omdat 99% van alle bottlingsbedrijven het water afnemen bij de SWM.
- Verbinding..
- SEOB: Suriname boekt vooruitgang, maar vervolgprogramma IMF…..
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..
- Dieven breken in woning Osmiumstraat in en maken kluis buit..
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsm…..
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..