Marie Levens, oud-minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, heeft afgelopen weekend, na het congres van de NPS in gesprek met Culture TV International, haar gevoelens kenbaar gemaakt over de politieke toekomst van Suriname. Levens verwees naar de onrust binnen de partij en de uitspraak van erevoorzitter Ronald Venetiaan met betrekking tot de stap van de huidige voorzitter Gregory Rusland, om samen te werken met de NDP. Venetiaan stelde, gekant te zijn tegen elke samenwerking met NDP.
Volgens levens spelen beide gevoelens een rol. Levens verwees naar haar uitgebreide ervaring als diplomaat binnen de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), waar ze betrokken was bij het oplossen van conflicten in onder andere Bolivia, Peru, Colombia, Venezuela en Cuba. “Het is altijd een genoegen geweest om te leren, hoe mensen elkaar uiteindelijk toch weer vinden. Zuid-Afrika is daarvan het mooiste voorbeeld. Ik ben daar bewust naartoe gegaan, niet op safari zoals velen, maar naar Soweto. Ik heb plekken bezocht waar duizenden Afrikanen zijn vermoord tijdens het apartheidsregime. En toch zeiden mensen daar: we moeten samen verder, zonder te vergeten wat er is gebeurd”, aldus Levens. Zij benadrukte dat het nu de taak is van de NPS, te waken voor een herhaling van het verleden. “We hebben de kennisbasis van Zuid-Amerika, Afrika en Azië. Die moeten we gebruiken om te voorkomen, dat we terugvallen”, aldus Levens.
‘’Samenwerking leidt altijd tot vooruitgang. Ik heb vertrouwen in de bevolking van Suriname. Ook in de partijen die dit keer niet meedoen. En in mijn ex-collega’s van de VHP. In het district waar ik woon, een Hindoestaans-Javaans district, hebben wij nooit onderlinge problemen gehad. Dat hoop ik te behouden. We moeten vermijden dat we opnieuw de fout maken om te veel op etniciteit te focussen. Dat mag niet gebeuren de komende vijf jaar. Etniciteit eruit”, aldus Levens.
The post Levens: ‘Etniciteit mag geen rol spelen’ ..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..