door
PARAMARIBO – Hoofdcommissaris Bryan Isaacs heeft maandag formeel de leiding van het Korps Politie Suriname (KPS) overgedragen aan commissaris Melvin Pinas. De overdracht is het gevolg van Isaacs’ ontheffing uit zijn functie vorige week woensdag. De beslissing werd genomen na overleg met het staatshoofd. Isaacs wordt voorlopig beschikbaar gesteld voor de minister van Justitie en Politie, en het staatshoofd zal met hem overleggen over zijn verdere rol binnen de overheid.
Ontheffing en aanleiding
Isaacs werd op woensdag met onmiddellijke ingang ontheven uit zijn functie als korpschef. Volgens de Communicatiedienst Suriname gebeurde dit “na zorgvuldig overleg met de relevante autoriteiten en gelet op de huidige situatie binnen het KPS”. Recentelijk kwamen ernstige schandalen aan het licht die de stagnatie van het veiligheidsbeleid onderstreepten. Zo verdwenen bij de Narcoticabrigade aanzienlijke geldbedragen, sieraden en mobiele telefoons. Ook bij politiebureau Munder werden politiefunctionarissen aangehouden voor de verduistering van ruim SRD 1 miljoen, en een brigadier werd gearresteerd wegens betrokkenheid bij een ripdeal.
Waarneming
De waarneming van het korpschefschap is per direct toevertrouwd aan commissaris Melvin Pinas, die deel uitmaakte van de korpsleiding en de continuïteit binnen de politieorganisatie zal waarborgen tot aan de benoeming van een nieuwe, permanente korpschef. Er zijn nog geen voordrachten voor een nieuwe korpschef, maar de procedure voor benoeming wordt “zo spoedig mogelijk” ingezet, zei de minister van Justitie en Politie, Harish Monorath.
- Stichting Wi Tru Sranan ondersteunt basisschool bij verster…..
- Waarschuwing: terugroeping gerookte zalm en diepvrieserwten…..
- Waarschuwing: gerookte zalm uit de handel wegens Listeria-b…..
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..
- Opmerkelijk – Snelweg in Pennsylvania (VS) vol hotdogs..
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..
- Winkeldiefstal drijft prijzen omhoog in het VK..
- Wrede rouw: weduwe twerkt naast de kist van haar man..
- Essed: “Slechts helft van ministersteam regering-Simons ges…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..