door
PARAMARIBO – Hoofdcommissaris Bryan Isaacs heeft maandag formeel de leiding van het Korps Politie Suriname (KPS) overgedragen aan commissaris Melvin Pinas. De overdracht is het gevolg van Isaacs’ ontheffing uit zijn functie vorige week woensdag. De beslissing werd genomen na overleg met het staatshoofd. Isaacs wordt voorlopig beschikbaar gesteld voor de minister van Justitie en Politie, en het staatshoofd zal met hem overleggen over zijn verdere rol binnen de overheid.
Ontheffing en aanleiding
Isaacs werd op woensdag met onmiddellijke ingang ontheven uit zijn functie als korpschef. Volgens de Communicatiedienst Suriname gebeurde dit “na zorgvuldig overleg met de relevante autoriteiten en gelet op de huidige situatie binnen het KPS”. Recentelijk kwamen ernstige schandalen aan het licht die de stagnatie van het veiligheidsbeleid onderstreepten. Zo verdwenen bij de Narcoticabrigade aanzienlijke geldbedragen, sieraden en mobiele telefoons. Ook bij politiebureau Munder werden politiefunctionarissen aangehouden voor de verduistering van ruim SRD 1 miljoen, en een brigadier werd gearresteerd wegens betrokkenheid bij een ripdeal.
Waarneming
De waarneming van het korpschefschap is per direct toevertrouwd aan commissaris Melvin Pinas, die deel uitmaakte van de korpsleiding en de continuïteit binnen de politieorganisatie zal waarborgen tot aan de benoeming van een nieuwe, permanente korpschef. Er zijn nog geen voordrachten voor een nieuwe korpschef, maar de procedure voor benoeming wordt “zo spoedig mogelijk” ingezet, zei de minister van Justitie en Politie, Harish Monorath.
- Geen bevel van minister Misiekaba voor verwijdering dakloze…..
- Ontheffing topfunctionarissen Financien vanwege nieuwe inzi…..
- Minister Huur start oriëntatie met Directie Duurzame Ontwik…..
- Diplomaten die terug worden geroepen zullen worden ingezet..
- ‘Moeder Suriname’ bekroond met Kristallen Film na 10.000 bi…..
- OAS wijst beschuldigingen van corruptie en machtmisbruik Ra…..
- President Geerlings-Simons bespreekt bilaterale samenwerkin…..
- Nuravni Sallons onderscheiden bij TOYP Suriname 2025..
- Nieuwe Staatsraad-leden beëdigd..
- Sergio Gentle: “Pg Paragsingh gaf onbevoegd bevel tot mijn …..
- OAS noemt beschuldigingen tegen Ramdin ongegrond en misleid…..
- SSB lanceert digitale Import-Export Gids voor ondernemers..
- Guyana heeft laagste recidivecijfers ten opzichte van Surin…..
- Gerenoveerde kamers van Huize Ashiana nu bewoond door 76 ou…..
- Bronto Somohardjo nog niet opgeroepen voor verhoor in CLAD-…..
- SURGE-programma stimuleert duurzame groei bij Surinaamse be…..
- Komproe veroordeeld tot veertien jaar voor beroving, verkra…..
- Rechter volgt eis OM: 14 jaar celstraf voor geweldsexplosie…..
- DNA wil begroting 2025 binnen twee weken afronden..
- Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD 285 miljoen…..
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..