PARAMARIBO — In niet mis te verstane woorden heeft Brenda van Daal, directeur van Huize Ashiana, uitgehaald naar de persoon die op 4 juli in de avonduren zonder toestemming van de leiding beelden heeft geschoten van het verpleeg- en verzorgingshuis waar seniorenburgers boven de zestig jaar worden opgevangen. De beelden zijn geschoten door ‘Brooklyn Baby’, de TikTok-naam van de persoon. “De actie is niet alleen ernstig onprofessioneel, maar ook een grove schending van de privacy, waardigheid en veiligheid van onze bewoners en medewerkers”, stelt Van Daal.
Wat er is gebeurd – “ongewenste betreding, heimelijke opnames en uitspraken die kwetsen, stigmatiseren en veroordelen” – wordt afgekeurd door directie en zorgteam. “Wij nemen krachtig afstand van deze handelwijze. Niet alleen zijn de privacy en veiligheid van onze bewoners ernstig geschonden, ook is het vertrouwen van onze gemeenschap ondermijnd, waardoor delen daarvan heel veel onverantwoorde uitspraken doen”, aldus Van Daal.
“We hebben hulp nodig, maar niet ten koste van menselijke waardigheid”Huize Ashiana-directeur Brenda van Daal
Geen toestemming
Uit de verklaring is niet te halen hoe de persoon op het terrein is gekomen. Ook kon die kennelijk ongestoord zijn gang gaan, zonder dat de bewaking of het personeel optrad. Van Daal maakt in elk geval duidelijk dat ‘Brooklyn Baby’ zonder kennis van de organisatie zich toegang heeft verschaft tot het terrein. “Deze persoon heeft zonder toestemming, tegen alle protocollen van het tehuis in en zonder overleg met de directie, beeldopnames gemaakt in en rondom ons tehuis. Deze persoon is het huis binnengestapt in de avonduren en heeft op verschillende plekken ongeoorloofd gefilmd en daarbij ook denigrerende uitspraken gedaan over bewoners, personeel en de staat van het gebouw. Deze uitspraken, hoorbaar in de inmiddels verspreide beelden, zijn beledigend, onwaar en onacceptabel”, stelt de directeur van Ashiana.
De beelden worden volgens Van Daal inmiddels breed verspreid op sociale media. “Wij roepen het publiek en de media op om deze beelden niet verder te verspreiden. Help mee aan échte oplossingen, niet aan ruis”, is haar boodschap. Deze is ingegeven omdat, aldus de directeur, de toon van de film “beschadigend is, gericht op sensatie en schande, een eenzijdig beeld schetst en geen ander doel lijkt te dienen dan het opwekken van verontwaardiging en mogelijk persoonlijk financieel gewin”.
Van Daal: “Huize Ashiana is een zorginstelling waar mensen wonen die bescherming nodig hebben. Zij verdienen rust, respect en waardigheid. Het zomaar in de avonduren filmen van hun leefomgeving en hun kwetsbaarheid zonder hun toestemming of die van hun vertegenwoordigers, openbaren is niet alleen respectloos, maar ook juridisch en ethisch verwerpelijk. Huize Ashiana blijft een plek van zorg, rust en menselijke waardigheid en dat zullen we blijven beschermen.”
Uitdagingen
Overigens, Van Daal erkent dat Huize Ashiana kampt met uitdagingen. “Maar wij veroordelen deze aanpak. We staan open voor samenwerking, betrokkenheid en steun van de samenleving, maar dat kan en mag nooit ten koste gaan van de veiligheid en privacy van onze bewoners. Wie wil helpen, is welkom, maar via de juiste weg. Wie schade aanricht onder het mom van ‘hulp’, doet in werkelijkheid het tegenovergestelde.”
Volgens de directeur kampt Huize Ashiana met structurele tekorten en achterstallig onderhoud, wat algemeen bekend is. Ze juicht daarom de benefietweek (5-9 juli) toe, omdat er via die activiteit “samen wordt gewerkt aan échte oplossingen voor onze bewoners en hun leefomgeving”. “We hebben hulp nodig, maar niet ten koste van menselijke waardigheid. Iedere vorm van hulp is welkom, mits die plaatsvindt in overleg, met transparantie en met respect voor de mensen die hier wonen.”
Volgens Van Daal heeft Huize Ashiana duidelijke richtlijnen voor toegang, mediaverzoeken en donatieprocedures. Deze zijn er om te beschermen, niet om te vertrappen. “Iedereen die écht het verschil wil maken, is welkom om zich aan te melden via de officiële kanalen.”
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..
- Consuella Simonds uit Apoera zet eenzaamheid om in schrijve…..
- VS hervat visumprogramma voor studenten, maar eist openbare…..
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..