De leerlingen van het Trainingscentrum Ilse Labadie werden onlangs voorzien van een bril en een oogmeting. Dit project werd mogelijk gemaakt door het schoolbestuur, zegt Anneke Daal-Draaibas, directeur van het trainingscentrum. Een leerling van de school is blind, wat de motivatie was om de zichtkwaliteit van andere leerlingen te meten en hen waar nodig van een bril te voorzien.
De directeur gaf aan dat dit de schoolprestaties van de leerlingen zou kunnen verbeteren. In totaal werden zestien leerlingen voorzien van een oogmeting en bril. Het trainingscentrum zet zich in om haar leerlingen kwaliteitsonderwijs te bieden.
Joan Burke-Chin Ten Fung, voorzitter van het Ilse Labadie trainingscentrum, gaf aan dat het twee weken duurde om dit project te organiseren. De ouders werden tijdig geïnformeerd over de plannen van het bestuur en de school om de leerlingen van een bril te voorzien.
Het bestuur doet er alles aan om haar leerlingen te ondersteunen, vooral in deze economisch zware tijd, waar de kosten van een bril vaak hoog zijn. Daarom heeft het bestuur ingesprongen om te helpen. Varida Haarloo, optometrist/orthoptist, benadrukt dat er met name onder ouderen in de samenleving een probleem is met het bezoeken van oogartsen of specialisten, vaak omdat ze niet willen accepteren dat hun zicht verslechtert.
Ze gaf verder aan dat toegang tot oogzorg soms lastig is vanwege de economische situatie in het land en het gebrek aan verzekering bij sommige mensen. Ook geeft Haarloo aan dat het voor kinderen soms moeilijk is om aan te geven of ze goed kunnen zien of niet.
Ze merkte verder op dat jongeren tegenwoordig vaker een bril dragen voor mode dan voor het verbeteren van hun zicht. Dankzij diverse sponsoren kregen de leerlingen brillen met de juiste monturen en glazen.
Stichting Zienderogen had een collectie brillen overgehouden uit een vorig project, wat het mogelijk maakte dat de leerlingen de brillen konden ontvangen. Focus slijperij zal verantwoordelijk zijn voor het slijpen van de glazen op maat.
- SEOB: Suriname boekt vooruitgang, maar vervolgprogramma IMF…..
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..
- Dieven breken in woning Osmiumstraat in en maken kluis buit..
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsm…..
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7337..