Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in Wanica-A/Kwatta heeft bezoek ontvangen een groep leerlingen van O.S. Garnizoenspad. De klas van het derde leerjaar, bestaande uit 32 leerlingen, kreeg op woensdag 21 mei 2025 een rondleiding van landbouwvoorlichters. Tijdens deze rondleiding werden praktische tips gedeeld over de verzorging van planten en de teelt van siergewassen.
ADVERTENTIE
Ook de demonstratie rond de plantenrekken en in de kassen was essentieel, aangezien het ministerie sterk de nadruk legt op het kweken van gewassen zoals boulanger, tomaat en peper. De leerlingen stelden veel vragen, wat aantoont dat ze oprecht belangstelling hebben voor de agrarische sector. Ze kregen ook plantjes mee naar huis om te planten in hun eigen tuin.
Het doel van dit bezoek is een aanvulling op het vak ‘Oriëntatie op Jezelf en de Wereld’ (OWJ). Een van de onderwerpen betreft de markt en planten. De kinderen moeten zich bewust worden van het proces van plantengroei en hoe ze planten moeten verzorgen. De leerkrachten wilden ook dat de leerlingen dit in het echt meemaken.
Voor de leiding van LVV is het van groot belang om jongeren zo vroeg mogelijk aan te moedigen om later een loopbaan in de landbouw te overwegen. Scholen die het belang hiervan onderkennen, kunnen altijd het ministerie van LVV benaderen om een afspraak te maken, zodat zij ook hun leerlingen de passie voor deze sector kunnen bijbrengen.
- Brunswijk: ‘ ABOP heeft sinds haar oprichting tastbare resu…..
- Ook vandaag regen en onweer..
- Santokhi belooft rijkdom voor alle Surinamers..
- VHP-kandidaat Dasai ontkent strategische plaatsing op kiesl…..
- Simons bereidt NDP-achterban voor op regeermacht na 25 mei..
- Veiligheidsmaatregelen op de Dag van de Verkiezingen in Sur…..
- 105-jarige Thai maakt indruk met vier gouden medailles: “Wi…..
- Willem Iwan (Wim) Bruinhart (74) Rotterdam 20-5-2025..
- Hélène Leontine Slager (107) Amsterdam 21-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Laat je stem horen! (slot)..
- Inflatie april 2025 is 5.6%..
- Politieke organisaties verschillen in aanpak olie- en gason…..
- Brunswijk: Realiteit na 25 mei bepaalt koers ABOP..
- NPS slotmassameeting: Greg for pres!..
- Waar was William Waidoe vijf jaar lang?..
- Journalisten veroordelen valse berichtgeving rond opiniepei…..
- Alleen corruptie kan Michael Ashwin Adhin afhouden van het …..
- Ramautarsing: “Laat u niet misleiden door cadeautjes; stem …..
- Misleidende Bluedot-peiling schaadt vertrouwen in journalis…..
- Tijdelijke veiligheidszone rond Hoofdstembureau Paramaribo..
- Brunswijk bespreekt plannen Abop bij laatste massameeting..