Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC), heeft op donderdag 30 januari aan tien leerlingen met een gehoorbeperking die met goed gevolg de George Asinschool voor Voortgezet Speciaal Onderwijs (VSO) hebben doorlopen, de mogelijkheid geboden vervolgonderwijs te volgen. De leerlingen hebben zich ingeschreven op de Openbare Avond Mulo 3 (OAM-3). Het onderwijs zal worden verzorgd onder toezicht van de inspectie. De reguliere studie duurt vijf leerjaren, maar voor deze speciale groep zal die enkele jaren langer duren. Het streven is erop gericht dat de leerlingen binnen acht jaar over het diploma beschikken. Onderwijsminister Henry Ori was ook aanwezig en zei zeer verheugd te zijn dat de leerlingen deze kans krijgen.
Samantha Bouterse, Onderwijsinspecteur VOJ, is belast met speciaal onderwijs en heeft een Bachelor in Education Speciaal Onderwijs (Bed.SO).Zij zei: “De leerlingen zijn op 13 januari gestart met hun studie. De technische school is voor deze groep een beetje moeilijk en gezien hun gehoorbeperking, is dat een riskante keuze, vandaar de keuze voor de avondmulo.” De lessen worden door vier tolken, die hun expertise kosteloos aanbieden, overgebracht. Bouterse vroeg aan de minister om wat te betekenen voor deze groep. “Liefdewerk doe je één of twee keer in een jaar, maar elke dag van vijf uur ’s middags tot acht uur ’s avonds, is werken”, aldus Bouterse. Er wordt ook gevraagd om opleidingen voor de leerkrachten, zodat ze informatie krijgen hoe ze om kunnen gaan met deze leerlingen.
“Ik ben trots op de leerkrachten die mevrouw Entel zelf hebben gevraagd om een cursus”, aldus Bouterse. De cursus gebarentaal begint in februari. Tolk Rosita Etnel noemt het een geweldige stap om doven en slechthorenden zo een kans te geven. “De leerlingen moeten weer wennen aan studeren. Ze hebben lang gewacht op dit grote moment.” Etnel legt uit dat er als tolk, creatief gewerkt moet worden. Daarnaast worden er, voordat de les begint, afspraken met de leerlingen gemaakt. Verder wordt er ook door middel van WhatsApp gecommuniceerd. De tolk vertelt dat de leerlingen nu wel beseffen dat ze hard moeten studeren om de eindstreep te behalen, hetgeen ook tot uiting is gekomen bij de afgelopen toetsen die goed zijn gegaan.
“Dit soort initiatieven gaan absoluut mijn ondersteuning krijgen”, aldus Ori. Verder maakte hij bekend dat er een groep nieuwe scholen aan het indentifiiceren, zijn voor een volgende stap en deze school moet erbij zijn.
The post Leerlingen met auditieve beperking krijgen studie aangeboden ..
- Buitenlands avontuur lonkt voor Robinhood-spelmaker Rigters..
- Total positief over obligatie van Staatsolie..
- Santokhi verzekerd van aanwezigheid bij oplevering hoofdbur…..
- OPEC+ houdt vast aan oliebeleid, negeert Amerikaanse overhe…..
- Landelijke surveillance en roadblocks van de afdeling Narco…..
- CBB-directeur uit bezorgdheid over lage registratie voor ki…..
- Chan Santhokhi: ‘Plenty, plenty food for everyone’..
- Somohardjo vreest zwart geld in de politiek..
- Staatsolie opent inschrijving voor GranMorgu-investering..
- Overheidsfunctionaris: ‘Afhandelingsbedrijf verantwoordelij…..
- Frankrijk gastheer van AI Action Summit in Parijs..
- ‘President mag geen dag langer wachten: onderzoek naar BIZA…..
- Jarige Santokhi neemt trimbaan Lelydorp officieel in gebrui…..
- Geen schouderklopjes voor plichtsbesef..
- Trump-tarieven stimuleren; Goud bereikt recordhoogte..
- Halal ballen..
- Politie zal na 45 jaar wachten eigen hoofdkwartier hebben..
- Licht mogelijk voor goed uit voor ‘kind in nood’..
- Bronnen: Trump en Poetin mogelijk in gesprek in VAE of Saud…..
- Gaslighting..
- BIZA-minister: ‘ik sta open voor elk onderzoek’..