Net zoals in het reguliere seizoen zijn SCVU en Koi Carper de twee beste teams in de mannenhoofdklasse play-offs van de Surinaamse Basketbal Associatie (SBA). Ze ontdeden zich donderdag van respectievelijk Yellow Birds en De Arend en treffen elkaar vanavond om acht uur in game 1 van de best-of-five finale in de Ismay van Wilgen sporthal.
Behalve het gegeven dat de twee finalisten de beste teams waren in de reguliere competitie, belooft de eindstrijd vanuit meerdere invalshoeken bekeken een interessante te worden. Zo zal het onder andere een weerzien zijn tussen de coaches Lesley Danradj en Ludwig Belgrave van respectievelijk SCVU en Koi Carper.
De twee oefenmeesters maakten samen deel uit van het succesteam van SCVU dat in het vorig decennium het vlaggenschip van de basketbalassociatie domineerde met zes kampioenschappen in zeven jaar. Danradj was aanvoerder van het team geleid door succescoach Belgrave dat van 2010 tot 2014 vijf keer op rij kampioen werd en in 2016 opnieuw de titel in de wacht sleepte.
“We hebben samen mooie jaren gehad bij SCVU. Maar men zegt: de leerling overtreft zijn meester. Dat zal in de finale bewezen worden,” aldus Danradj, die al enkele jaren hoofdcoach van SCVU is.
Kampioensdroogte versus revanche
De coach komt geen zelfvertrouwen tekort, met name vanwege het geloof dat hij heeft in zijn spelers. Die putten namelijk extra motivatie uit het feit dat SCVU al negen jaar geen mannenhoofdklassekampioen meer geworden is. De club uit Uitvlugt, die het record van tien hoofdklassetitels met CLD deelt, wil voorkomen dat de kampioensdroogte een rond getal wordt.
“Het leeft bij iedereen: het bestuur, de coaching staf, de spelers, de fans, eigenlijk iedereen die SCVU een warm hart toedraagt. We zijn erop gebrand om weer kampioen te worden en het zit er helemaal in dat we het nu gaan doen,” gelooft Danradj.
Echter, tegenhanger Belgrave belooft daarvoor een stokje te zullen steken. Koi Carper heeft namelijk dezelfde kampioensaspiraties als zijn tegenstander in de finale. Het zit de club nog steeds dwars dat zij vorig jaar verrassend van de troon gestoten werd door De Arend, nadat Koi Carper in 2023 voor het eerst in clubgeschiedenis kampioen werd.
Titel heroveren
Belgrave beseft dat het niet van een leien dakje zal gaan, maar is er zeker van dat zijn team er klaar voor is om de titel te heroveren. Die overtuiging heeft hij omdat zijn spelers pas komen uit een serie die hen tot het uiterste dreef.
Ondanks Koi Carper met een clean sweep (3-0) De Arend opzijzette, moest het team in alle drie wedstrijden alle zeilen bijzetten om de overwinning in de wacht te slepen: 68-56, 87-73 en 68-65.
SCVU daarentegen had nauwelijks moeite met Yellow Birds, die met respectievelijk 106-60, 107-38 en 108-66 opzijgezet werd. Belgrave ziet de uiteenlopende wegen die de twee ploegen bewandeld hebben als een voordeel voor Koi Carper op weg naar de finale.
“Het vorig jaar waren wij het juist die een mindere tegenstander hadden op weg naar de finale, waardoor we in de finale zelf ritme ontbraken. Nu hebben we tegen een sterkere tegenstander juist meer ritme opgebouwd voor de finale,” legt de coach uit.
In de eindstrijd komt hij weliswaar een sterkere opponent tegen van wie hij tot nog toe dit seizoen niet wist te winnen. Koi Carper verloor maar twee van de twaalf wedstrijden in het reguliere seizoen, maar beide nederlagen (80-66 en 81-77) kwamen tegen het vooralsnog ongeslagen SCVU.
“We hebben vanwege slecht trainingsbezoek vooral in het begin van het seizoen niet ons beste spel kunnen spelen, maar zij (SCVU) hebben in de tweede wedstrijd wel gezien dat we beter werden,” aldus Belgrave. Hij benadrukt dat zijn team door zorgvuldiger met de bal om te gaan en nauwkeuriger te zijn in de verdediging beter voor de dag kwam in de tweede helft van het seizoen.
Dat zal volgens hem in de finale opnieuw van cruciale waarde zijn. “Onze turnovers moeten we zoveel mogelijk beperken en we moeten streven om beter te worden on defense. Deze finale gaat tussen twee teams die tegen elkaar opgewassen zijn en de winst kan beide kanten op, maar als we ons houden aan de afspraken die we maken zie ik niet in waarom we SCVU niet kunnen verslaan.”
- Art gallery Wi Eygi Du betreurt heengaan George Ramjiawansi…..
- SRS 60 jaar: ‘Bij ons hebben Surinaamse muzikanten een uitl…..
- Jeugdraad en DNA-voorzitter Adhin werken aan toekomstige je…..
- Scholen in binnenland krijgen Smart-tv voor afstandsonderwi…..
- Regering verwijt oppositie tegenwerking bij behandeling beg…..
- Baasaron: ‘Trieste situatie op ministerie’..
- Juspol kreunt onder SRD 312 miljoen aan onbetaalde rekening…..
- Amzad Abdoel nieuwe vicevoorzitter Staatsraad..
- Abiamofo: ‘Verlaging stroomprijs niet in zicht’..
- Gratis tankfeest voorbij: politici en hun ‘binnen- en buite…..
- Eerste lichting UTOS-studenten Bejaardenverzorging slaagt 1…..
- Parmessar in de clinch met Noersalim in DNA..
- President steekt hand in eigen boezem over onveilige wegen:…..
- De grote vakantie..
- Volksgezondheid evalueert IS4H- en HEARTS-programma..
- Renovatie ziekenboeg Huize Ashiana in afrondende fase..
- Ouders uiten woede over eindexamenresultaten: “Dit is onkan…..
- Bekendmaking Openbare Aanbesteding NV Telesur..
- Tiener springt vermoedelijk van Wijdenboschbrug.
- Schuldenberg tikkende tijdbom..
- Minister Tsang legt bouw nieuwe DNA-vergaderzaal stil..