Leerkrachten op vo-scholen in Suriname zijn ontevreden over de extra vakken die zij moeten verzorgen sinds de fusie van lbo- en muloscholen. De overstap heeft geleid tot een tekort aan vakleerkrachten, waardoor de huidige onderwijzers vakken buiten hun specialiteit moeten geven, zonder daarvoor extra vergoedingen te ontvangen.
Een leerkracht van een bijzondere vo-school uit haar frustratie tegenover Suriname suriname: “We moeten zoveel vakken verzorgen omdat de leerkrachten er niet zijn. Mevrouw Poese beloofde ons dat er reservekrachten zouden worden ingezet, maar we zijn inmiddels in maart en we hebben nog geen duidelijkheid gekregen.”
Sinds de fusie van de lbo- en muloscholen worden vakken van de voormalige lbo-scholen nu op de vo-scholen verzorgd. De onderwijzers melden dat naast hun reguliere vakken, zoals bijvoorbeeld de vakken cultuur, mode en creatie, zij ook de verantwoordelijkheid dragen voor de begeleiding van studenten in studieloopbaanbegeleiding (SLB). Dit alles wordt verzorgd zonder extra betaling, wat voor veel onderwijzers een zware belasting is.
Ook blijkt dat de situatie voor veel scholen lastig is door de grote tekorten aan vakdocenten. Een andere onderwijzeres van een school in Latour vertelt: “Er zijn vakken waarvoor we geen leerkrachten hebben, zoals Zorg en Welzijn, Mode en Creatie, Culturele Vorming, Beroepsvorming, ICT en SLB. We moeten steeds uitzoeken hoe we die vakken moeten verzorgen, omdat het niet ons vakgebied is. We hebben er niet voor gestudeerd.”
Daarnaast ervaren de leerkrachten dat de leerlingen niet goed meekomen door de structuur van de lessen. “De vakken worden maar één keer per week verzorgd, waardoor de leerlingen alles vergeten en we constant weer van voren af aan moeten beginnen.”
Volgens informatie van een andere school, moeten leerkrachten ook vakken buiten hun eigen specialisatie geven. Zo verzorgt een Biologie-lerares ook lichamelijke opvoeding en een ICT-leerkracht geeft tekenen.
In reactie op de klachten geeft Helima Poese, directeur Algemeen Vormend Onderwijs (AVO) aan dat zij het probleem begrijpt, maar ook zelf kampt met het tekort aan leerkrachten. Ze erkent de situatie, maar benadrukt de uitdagingen die het ministerie momenteel ervaart bij het vinden van geschikte vervangingen.
- SVB-voorzitter Krishnadath gekozen in bestuur Caribische Vo…..
- Drie salesmannen vervalsen bonnen en stelen SRD 650.000 van…..
- Vrees voor overstroming door hoge waterstand Boven Suriname..
- A20 presenteert kandidatenlijst samen met DOE en PRO..
- A20 presenteert DNA-kandidaten..
- Kimmoo Taekwondo Academy domineert stijlpatroonkampioenscha…..
- VHP-Nederland betuigt volledige steun aan moederpartij bij …..
- Man verwond en beroofd bij opgeworpen barricade..
- VHP kandidatenlijst onder voorbehoud goedgekeurd..
- Cultuurbewaker Rupaa op internationale tour..
- ROEKELOOS RIJGEDRAG, WANNEER TREKKEN WE DE GRENS?..
- Readytex Art Gallery presenteert: Batik Reimagined. Where t…..
- Macedonië: Minstens 59 doden bij brand in nachtclub..
- Geweldig..
- Ramautar-Akkal: “Geen sprake van oneigenlijk gebruik van gr…..
- Winkelier beroofd; voertuig later teruggevonden..
- Roué Verveer lanceert Chelle in Nederland..
- Santokhi opnieuw lijsttrekker VHP..
- VHP congres geeft goedkeuring aan kandidaten VHP..
- Bronto Somohardjo tijdens eerste nationale Iftar: “Onze toe…..
- Verdachte beweert door eigenaar appartementencomplex te zij…..