Leerkrachten op vo-scholen in Suriname zijn ontevreden over de extra vakken die zij moeten verzorgen sinds de fusie van lbo- en muloscholen. De overstap heeft geleid tot een tekort aan vakleerkrachten, waardoor de huidige onderwijzers vakken buiten hun specialiteit moeten geven, zonder daarvoor extra vergoedingen te ontvangen.
Een leerkracht van een bijzondere vo-school uit haar frustratie tegenover Suriname suriname: “We moeten zoveel vakken verzorgen omdat de leerkrachten er niet zijn. Mevrouw Poese beloofde ons dat er reservekrachten zouden worden ingezet, maar we zijn inmiddels in maart en we hebben nog geen duidelijkheid gekregen.”
Sinds de fusie van de lbo- en muloscholen worden vakken van de voormalige lbo-scholen nu op de vo-scholen verzorgd. De onderwijzers melden dat naast hun reguliere vakken, zoals bijvoorbeeld de vakken cultuur, mode en creatie, zij ook de verantwoordelijkheid dragen voor de begeleiding van studenten in studieloopbaanbegeleiding (SLB). Dit alles wordt verzorgd zonder extra betaling, wat voor veel onderwijzers een zware belasting is.
Ook blijkt dat de situatie voor veel scholen lastig is door de grote tekorten aan vakdocenten. Een andere onderwijzeres van een school in Latour vertelt: “Er zijn vakken waarvoor we geen leerkrachten hebben, zoals Zorg en Welzijn, Mode en Creatie, Culturele Vorming, Beroepsvorming, ICT en SLB. We moeten steeds uitzoeken hoe we die vakken moeten verzorgen, omdat het niet ons vakgebied is. We hebben er niet voor gestudeerd.”
Daarnaast ervaren de leerkrachten dat de leerlingen niet goed meekomen door de structuur van de lessen. “De vakken worden maar één keer per week verzorgd, waardoor de leerlingen alles vergeten en we constant weer van voren af aan moeten beginnen.”
Volgens informatie van een andere school, moeten leerkrachten ook vakken buiten hun eigen specialisatie geven. Zo verzorgt een Biologie-lerares ook lichamelijke opvoeding en een ICT-leerkracht geeft tekenen.
In reactie op de klachten geeft Helima Poese, directeur Algemeen Vormend Onderwijs (AVO) aan dat zij het probleem begrijpt, maar ook zelf kampt met het tekort aan leerkrachten. Ze erkent de situatie, maar benadrukt de uitdagingen die het ministerie momenteel ervaart bij het vinden van geschikte vervangingen.
- Fernandes lanceert mobiele game..
- BOLO-sportcomplex Leiding 9A vernoemd naar Jules Ajodhia..
- Open brief Foundation Efficiëntie in educatie, onderwijs en…..
- Amoksi: “Investeren in vroege ontwikkeling van kinderen dra…..
- Zelensky: Rusland valt Oekraïne met 150 drones aan ondanks …..
- HAVO-1 krijgt nieuw ICT-lokaal..
- Bewoners Esther Stichting in de gelaten door verpleegkundig…..
- CHS informeert PO’s kandidaatstelling..
- Eerste editie Poëzieweek: Unieke kans voor jonge dichters..
- Suriname toegetreden tot Caribische overeenkomst met Africa…..
- A20-voorzitter Reyme, pleitbezorger voor militairen..
- VHP-ondervoorzitter Gajadien: “Geen belastend bewijs tegen …..
- Amerikaanse rechter houdt Trumps transgenderverbod in leger…..
- Gitaar virtuoos, onder andere, Harold Biervliet heengegaan..
- Studenten belangen organisatie vraagt politici niet te soll…..
- EZ heeft graag ondernemerschap als vak op school..
- Ramdin: “Het is niet aan de VS om te bepalen wie OAS secre…..
- Leerkrachten zat van extra vakken op vo-scholen: “We worden…..
- Andrew Baasaron lijsttrekker A20 DNA-kandidatenlijst; samen…..
- Minister Ramadhin waarschuwt voor ‘wondermiddeltjes’..
- John Krishnadath ondervoorzitter Caribbean Football Union..