Leerkrachten van het Voortgezet Onderwijs voor Senioren (VOS), hebben vandaag gesproken met vicepresident Ronnie Brunswijk. Zij gaven aan, zich ernstig zorgen te maken over de recente ontwikkelingen in het onderwijsveld en de manier waarop leerkrachten behandeld worden. Al maanden wachten de leerkrachten op betaling voor gewerkte uren. Om hun eisen kracht bij te zetten, hebben ze een petitie overhandigd aan het Kabinet van de Vicepresident. De dringende aandachtspunten die tot het protest geleidt hebben zijn:
Uitspraken onderwijsminister Henry Ori: de minister heeft aangegeven, dat leerkrachten geen extra vergoeding hoeven te verwachten voor extra gewerkte uren. Daarnaast heeft hij gesuggereerd dat docenten die te veel werken, naar het psychiatrisch instituut moeten. Deze uitspraken worden door de leraren als respectloos en denigrerend ervaren.
Achterstallige salarissen voor nieuwe leraren: Leraren die sinds 1 oktober 2024 in dienst zijn getreden op VOS-niveau, hebben al zes maanden geen salaris ontvangen. Dit brengt hen in financiële problemen en heeft een negatieve impact op het onderwijsproces.
Onbetaalde extra gewerkte uren: Docenten die extra uren hebben gewerkt, wachten nog altijd op de uitbetaling van hun rechtmatig verdiende loon. Dit is onaanvaardbaar en moet onmiddellijk worden gecorrigeerd.
Uitblijvende betalingen aan parttimers en gepensioneerden: Parttime leraren en gepensioneerden die nog actief zijn in het onderwijs, krijgen geen of sterk vertraagde betalingen. Dit brengt hun financiële stabiliteit in gevaar en tast de continuïteit van het onderwijs aan. Ook deze groep wacht al zes maanden op betaling.
Uitspraken AVO-directeur Helima Poese: de AVO-directeur heeft verklaard, dat vakleerkrachten alle vakken kunnen verzorgen. Volgens de leraren getuigt deze uitspraak van een gebrek aan inzicht in het belang van gespecialiseerde kennis en ondermijnt het de professionaliteit van vakdocenten.
De leerkrachten stellen ook, dat zij al jarenlang wachten op een correcte inschaling naar aanleiding van hun behaalde diploma’s. Het is cruciaal dat hun professionele ontwikkeling en kwalificaties correct worden erkend en beloond. De leerkrachten eisen:
Alle achterstallige betalingen dienen uiterlijk eind april 2025 te worden voldaan, inclusief salarissen van nieuwe leerkrachten, uitbetaling van gewerkte uren en vergoedingen voor parttimers en gepensioneerden.
Leraren dienen met respect en waardering te worden behandeld door beleidsmakers en verantwoordelijke functionarissen.
Een eerlijke inschaling dient snel te worden doorgevoerd, zodat de inzet en investering van docenten in hun verdere ontwikkeling daadwerkelijk erkend wordt.
De leraren stellen in de petitie een ultimatum: binnen één week verwachten zij een concreet en bindend antwoord over wanneer de achterstallige gelden volledig worden uitbetaald. Indien dit niet gebeurt, zullen zij verdere acties ondernemen. De petitie is ondertekend door de trekkers van de VOS-scholen onder supervisie van de Bond van Leraren (BvL): Rachel Graanoogst (AMS), Rakesh Sardjoepersad (AMS), Tirza Codrington (SPI), Cherryl Mac-Intosh (SPI), Cyriel van Dillenburg (SGP), Monique Pancham (HAVO II), Gracita Griffith (SPI), Santusha Ramautarsingh (SGM), Pamela Soegono (SGM), Consuela Williams (SGT), Grace Kaboel (SGT) en Baabo (SGMT).
The post Leerkrachten VOS zoeken oplossing bij vicepresident ..
- Gracia Ormskirk maakt zich sterk voor verbetering van het o…..
- Urmie, Monique van der Vloot (58) Antwerpen 13-4-2025..
- Edward Ciriel Jeffry Belfort (59) Paramaribo 7-4-2025..
- Minister Ramadhin in de wolken met nieuw pand..
- Criminele bendes en witwassen van strafbare feiten..
- Brunswijk noemt personen die Wendy Jap A Joe wegwillen hypo…..
- Column: Respect voor volk of vrees voor vonnis..
- ABC-programma Suriname Kiest terug op kanaal 4.2..
- CHS-ondervoorzitter Jap-A-Joe: ‘Het is ongegronde kritiek t…..
- Ravi Bhattoe: “Simons verdient applaus als toekomstige pres…..
- GRA en Mohamed in conflict over Lamborghini in lopende rech…..
- Burgerinitiatief Suriname, VSB en VES analyseren partijprog…..
- Artsen overwegen acties door achterstallige betalingen..
- Fernandes Mendes: uitleg OKB over plaats Edward Belfort, he…..
- Distributie tweede fase Indiase voedselgift gestart..
- China dringt er bij de VS op aan om tarieven ‘volledi…..
- Intrekken projecten is damagecontrole, zegt Bronto Somohard…..
- Edgar Dikan: ‘Met eerste plek op stembiljet staan wij strat…..
- Politie De Nieuwe Grond pakt man op die onderdelen graafmac…..
- Boldewijn: ‘Onbegrijpelijk dat zulke documenten niet goed b…..
- Defensie gestart met aanleg Groenhart Park in Saramacca..