Leerkrachten die sinds oktober in dienst zijn getreden bij het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC), hebben tot op heden geen salaris ontvangen. De reden hiervoor is dat eerst toestemming van president Jennifer Simons vereist is, waarna het ministerie van Financiën en Planning de uitbetaling kan goedkeuren.
Leerkrachten die bij verschillende afdelingen van het minOWC navraag hebben gedaan over hun achterstallig salaris, kregen te horen dat het om een bestaande regeling gaat. Volgens medewerkers van de loonadministratie moet het staatshoofd eerst ontheffing verlenen voor de uitbetaling van onderwijzend personeel dat recent in dienst is getreden. Pas daarna kan de financiële verwerking plaatsvinden.
De betrokken leerkrachten ervaren de situatie als uiterst moeilijk. “De regeling stelt dat nieuwe medewerkers zes maanden moeten wachten op betaling, maar inmiddels is die termijn verstreken. Het is onmenselijk om zolang te werken zonder loon. Wij hebben ook vaste lasten,” aldus enkele gedupeerde onderwijzers.
Bij navraag op het ministerie kregen de leerkrachten het advies zich te melden bij directeur Natascha Bennanon. Daar werd wederom bevestigd dat alleen na toestemming van de president het proces in gang gezet kan worden.
Volgens ambtenaren binnen het onderwijsveld is deze procedure sinds 2021 van kracht, ingesteld onder de vorige regering. “Zodra de president toestemming geeft, gaat het dossier door naar het ministerie van Financiën en Planning,” aldus medewerkers.
De situatie leidt tot grote frustratie onder de nieuwe leerkrachten, die zich afvragen waarom dergelijke administratieve procedures zo lang moeten duren, terwijl de president beschikt over werkarmen om het proces te versnellen.
- Siegfried Cyril Rudolf Kenswiel (80) Den Haag 25-7-2025..
- Politiebericht over gezonken vaartuig Balingsoela..
- Afghanen die hulp aan VS verleenden, vrezen terugkeer nu he…..
- Poetini Atompai: “Maandelijks SRD 50.000 voor de samenlevin…..
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreigin….
- VHP werkt maandag mee aan DNA-vergadering toelating coaliti….
- Bondru: niet in ‘slaapstand’ gaan tot de volgende verkiezin…..
- Opdoeken militaire posten in Lawa-gebied baart Granman Sime…..
- Robinhood met groot machtsvertoon bekerkampioen..
- Raoul Hellings: ‘Nog een lange weg te gaan voordat we kunne…..
- Ondernemers pitchen hun droom tijdens brunch FMF Business S…..
- Frankrijk erkent binnenkort Palestijnse staat: wereld diep ….
- Bikini’s waarin je écht kunt zwemmen..
- War 2’-trailer: Hrithik Roshan en NTR Jr. zetten het scherm…..
- Obama reageert fel op ‘bizarre’ couppoging-beschuldiging va…..
- Vriendschap met meisje geeft man geen recht op seks zonder …..
- De wereld wordt geleid door oude mannen met haast..
- Ex-minister Walden: “President Simons is sterk gestart”..
- Viertal dag na gewapende roofoverval gearresteerd..
- Man die verdacht wordt van moord, beroept zich op zelfverde….
- ABOP mag positie nieuwe korpschef en directeur DNV invullen…..