Het Bureau Onderwijs Binnenland had op maandag 18 augustus voor de leerkrachten uit het binnenland die tijdens hun vakantie in Paramaribo verblijven, een kennismakingsbijeenkomst met minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, georganiseerd. Tijdens de bijeenkomst deelden de leerkrachten hun ervaringen en knelpunten met de minister.
Minister Currie benadrukte dat hij veel waarde hecht aan deze persoonlijke gesprekken. “Ik heb rapporten ontvangen, onder andere van het Congres Onderwijs Binnenland. Maar van papier krijg je geen emotie. Ik hoor de knelpunten liever direct van de mensen die in het veld werken”, aldus de minister.
Voor de bewindsman is het essentieel dat de kwaliteit van het onderwijs in het binnenland niet onderdoet voor die van de kustvlakte. ‘’Ook moeten de werkomstandigheden van leerkrachten in beide gebieden gelijkwaardig zijn’’, stelde Currie. Om dat te bereiken, is een inventarisatie nodig van wat er precies aangepakt moet worden. De minister gaf aan dat op basis daarvan, hij ook partners uit het bedrijfsleven kan betrekken.
De kleerkrachten somden diverse problemen op waarmee zij te kampen hebben, waaronder schoolgebouwen die aan renovatie toe zijn en het ontbreken van praktijklokalen en internet. Het kunnen beschikken over schoon drinkwater en elektriciteit en goede beveiliging, werd ook aangehaald. Deze noden zijn door het Bureau Onderwijs Binnenland geregistreerd en zullen verder in behandeling worden genomen.
De minister zei dat niet alle knelpunten meteen kunnen worden opgelost. Een prioriteitsvolgorde is daarom belangrijk. Hij verzekerde dat kwesties die nog vóór de start van het nieuwe schooljaar kunnen worden opgelost, ook daadwerkelijk zullen worden aangepakt.
The post Leerkrachten binnenland delen knelpunten met minister Currie ..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport biedt jongeren va…..
- Rechter schrapt boete van half miljard dollar voor fraude T…..
- Carmen Magda Lasonder (66) Nederland 16-8-2025..
- Carmen Magda Lasonder (66m) Amstedam 16-8-2016..
- Crisisteam moet binnen 6 maanden Huize Ashiana en Esther St…..
- Koi Carper kruipt door oog van naald tegen gehavend SCVU..
- Minister Currie: “Kwalitatieve begeleiding en voeding essen…..
- BESCHOUWING — De donkere schaduw boven Ramdin..
- Econoom Ramautarsing: Suriname moet balans zoeken in buiten…..
- Kleine inzet levert twee grote jackpots op in Washington ca….
- Duif met dreigbrief om Jammu‑station op te blazen ondersche….
- VS schort werkvisa voor commerciële vrachtwagenchauffeurs p….
- SpaceX bereidt zich voor op 10e testvlucht van Starship na ….
- Zheng: lidmaatschap DNA is slechts een positie..
- dWT-journalist Valerie Fris wint CBU-award voor verslaggevi…..
- Serena Williams, 43, poseert in sexy badpak en onthult gewi….
- Trump-administratie start herbeoordeling van 55 miljoen vis….
- China verwerpt Amerikaanse militaire opbouw voor de Venezol….
- Adhin verwacht dat Santokhi na reces wordt toegelaten..
- Tashana Singh Miss Courantyne 2025..
- Masterclass over wet- en regelgeving in olie en gas sector..