Het Bureau Onderwijs Binnenland had op maandag 18 augustus voor de leerkrachten uit het binnenland die tijdens hun vakantie in Paramaribo verblijven, een kennismakingsbijeenkomst met minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, georganiseerd. Tijdens de bijeenkomst deelden de leerkrachten hun ervaringen en knelpunten met de minister.
Minister Currie benadrukte dat hij veel waarde hecht aan deze persoonlijke gesprekken. “Ik heb rapporten ontvangen, onder andere van het Congres Onderwijs Binnenland. Maar van papier krijg je geen emotie. Ik hoor de knelpunten liever direct van de mensen die in het veld werken”, aldus de minister.
Voor de bewindsman is het essentieel dat de kwaliteit van het onderwijs in het binnenland niet onderdoet voor die van de kustvlakte. ‘’Ook moeten de werkomstandigheden van leerkrachten in beide gebieden gelijkwaardig zijn’’, stelde Currie. Om dat te bereiken, is een inventarisatie nodig van wat er precies aangepakt moet worden. De minister gaf aan dat op basis daarvan, hij ook partners uit het bedrijfsleven kan betrekken.
De kleerkrachten somden diverse problemen op waarmee zij te kampen hebben, waaronder schoolgebouwen die aan renovatie toe zijn en het ontbreken van praktijklokalen en internet. Het kunnen beschikken over schoon drinkwater en elektriciteit en goede beveiliging, werd ook aangehaald. Deze noden zijn door het Bureau Onderwijs Binnenland geregistreerd en zullen verder in behandeling worden genomen.
De minister zei dat niet alle knelpunten meteen kunnen worden opgelost. Een prioriteitsvolgorde is daarom belangrijk. Hij verzekerde dat kwesties die nog vóór de start van het nieuwe schooljaar kunnen worden opgelost, ook daadwerkelijk zullen worden aangepakt.
The post Leerkrachten binnenland delen knelpunten met minister Currie ..
- TCT-minister Landveld: ‘Busvervoer moet weer betrouwbaar, e…..
- President Simons: “Suriname moet inzetten op landbouw en vo….
- Rovers lachen minister uit – geluidbites vangen geen koge….
- KWIKDAMP IN WOONBUURTEN..
- Politie onderschept 28 kilo marihuana bij controlepost Burn…..
- Getuigenverhoren in zaak tegen Daniëlle Veira: focus op tel…..
- Cubaanse Chargé d’Affaires Domínguez: ‘Onze deur staat alti…..
- Traditionele leiders en president Simons bespreken grondenb….
- Broederschap onder druk, stilte uit Paramaribo.
- RAMDINS REPUTATIE TE GRABBEL?..
- Gewapende mannen schieten bij beroving handelszaak Red Appl…..
- WETGEVING VOOR E-BIKES MOET NU!..
- Vereniging MadeiSU neemt ‘muziekkapel’ in gebruik en komt m…..
- Karta-Bink: Beschermingsmaatregelen nodig op Wijdenboschbru….
- Jones hekelt corruptie en vraagt minister voor integriteits….
- Ramdien vraagt actie rond Safe City en noodhuisvesting poli….
- Nationale Jeugdraad Suriname en DNA werken aan Jeugdwet .
- President Simons waarschuwt corruptelingen:‘Ik ga voor je h…..
- Jessurun, De Haan en Bissessur officieel verdachten in SLM-…..
- Ruim 8,3 miljoen mensen in Mexico tussen 2022 en 2024 uit ….
- China en India in nauw contact om hervatting directe vlucht….