Het Bureau Onderwijs Binnenland had op maandag 18 augustus voor de leerkrachten uit het binnenland die tijdens hun vakantie in Paramaribo verblijven, een kennismakingsbijeenkomst met minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, georganiseerd. Tijdens de bijeenkomst deelden de leerkrachten hun ervaringen en knelpunten met de minister.
Minister Currie benadrukte dat hij veel waarde hecht aan deze persoonlijke gesprekken. “Ik heb rapporten ontvangen, onder andere van het Congres Onderwijs Binnenland. Maar van papier krijg je geen emotie. Ik hoor de knelpunten liever direct van de mensen die in het veld werken”, aldus de minister.
Voor de bewindsman is het essentieel dat de kwaliteit van het onderwijs in het binnenland niet onderdoet voor die van de kustvlakte. ‘’Ook moeten de werkomstandigheden van leerkrachten in beide gebieden gelijkwaardig zijn’’, stelde Currie. Om dat te bereiken, is een inventarisatie nodig van wat er precies aangepakt moet worden. De minister gaf aan dat op basis daarvan, hij ook partners uit het bedrijfsleven kan betrekken.
De kleerkrachten somden diverse problemen op waarmee zij te kampen hebben, waaronder schoolgebouwen die aan renovatie toe zijn en het ontbreken van praktijklokalen en internet. Het kunnen beschikken over schoon drinkwater en elektriciteit en goede beveiliging, werd ook aangehaald. Deze noden zijn door het Bureau Onderwijs Binnenland geregistreerd en zullen verder in behandeling worden genomen.
De minister zei dat niet alle knelpunten meteen kunnen worden opgelost. Een prioriteitsvolgorde is daarom belangrijk. Hij verzekerde dat kwesties die nog vóór de start van het nieuwe schooljaar kunnen worden opgelost, ook daadwerkelijk zullen worden aangepakt.
The post Leerkrachten binnenland delen knelpunten met minister Currie ..
- TCT-minister Landveld belooft ondersteuning aan MAS..
- Jonge vrouw overlijdt na ernstig verkeersongeval.
- SEOB: ‘Nieuw IMF-programma nodig om hervormingen te waarbor…..
- Vincent Aloysius..
- Awardwinning ‘Monikondee’ van Tolin Alexander te zien tijde…..
- Vice-president hekelt overbodige benoemingen bij de overhei…..
- BRvK: ‘ Filmpje na tragische brugsprong jongere niet dele…..
- Kwikvervuiling groeiend gevaar voor bewoners Wanica..
- Tweede verkeersdode in de Verkeersveiligheidsmaand..
- Wie beschermt ons land nu?..
- Nicolina Elisabeth Enser..
- Inflatie stijgt naar 8 procent, wisselkoers verder onder dr…..
- OGA pakt binnenstad aan met bermonderhoud..
- President Simons: ‘Zero tolerantie voor corruptie’..
- Oplevering nieuwe toilettengroep praktijkcentrum Drambrande…..
- KPS buurtmanagers starten drie betekenisvolle projecten.
- ‘Gouden koe’ beetpakken..
- Jaloerse vrouw aangehouden na gewelddadige aanval bij ABOP-…..
- Ex-kartelbaas Ismael “El Mayo” Zambada bereid schuld te bek….
- Macron wil vierzijdig overleg over Oekraïne met Europa.
- Baasaron zoekt partnerschap met bedrijfsleven: intentie, ma….