PARAMARIBO — Haast drie maanden nadat de regering op 6 februari goedkeuring had verleend aan het ministerie van Justitie en Politie om de termijn van het Medisch Tuchtcollege te verlengen, zijn er zes (nieuwe) leden beëdigd door president Chandrikapersad Santokhi. Anand Charan is de voorzitter, Suzanne Chu plaatsvervangend voorzitter, Walther Jap Toen San en Dharma Ramautar-Gangaram Panday de leden en Alain Saouma en Sandhia Cheung-Ramnarain de plaatsvervangend leden.
De zittingstermijn van de vorige leden, die in 2022 werden beëdigd, was formeel op 1 januari verlopen. Een maand daarna – 6 februari – kreeg Juspol groen licht voor het verlengen van de termijn. De regering maakte toen duidelijk dat de continuering van dit college van groot belang is ter bevordering van goed bestuur en de dienstverlening naar de samenleving toe. Santokhi noemde het donderdag “onacceptabel” dat bijzondere rechtscolleges voor langere duur niet functioneren.ADVERTISEMENT
“De communicatie tussen arts en cliënt of familieleden behoeft verbetering”
Het Medisch Tuchtcollege is er om klachten te behandelen van patiënten en nabestaanden die ontevreden zijn over een medische behandeling. Het speelt een sleutelrol in het toezicht op artsen, tandartsen, apothekers en vroedvrouwen en draagt bij aan het behoud van vertrouwen in deze essentiële beroepsgroepen. Na onderzoek van een ingediende klacht door het Medisch Tuchtcollege, neemt het een eindbeslissing en kunnen aansprakelijkheid en maatregelen onverminderd worden toegepast.
In het presidentieel paleis gaf Charan donderdag aan dat er het afgelopen jaar verschillende klachten zijn binnengekomen. Daaruit is duidelijk naar voren gekomen dat bijvoorbeeld de communicatie tussen arts en cliënt of familieleden verbetering behoeft. Volgens hem is er ook een achterstand in de behandeling van klachten. Hij kijkt ernaar uit die weg te werken met ondersteuning van de andere leden.
- Samap-project sluit af met opening cassavepap verwerkingsli…..
- Yelyco-captain Sporkslede: ‘Woensdag worden we als team kam…..
- ‘Paus van het volk’ Franciscus begraven na uitvaartmis in V…..
- Man sterft tijdens afspraak in pension Paramaribo..
- Illegale visserij op Surinamerivier: Kapitein en bemanning …..
- Rome en de wereld nemen afscheid van paus Franciscus..
- Nickeriestraat..
- Brand verwoest leegstaande woning aan Laterietweg, buren on…..
- Goudzoekers overvallen in goudput van Nassau..
- Hans Breeveld: problemen rond de verkiezingen is geen nieuw…..
- Surinaamse damwereld neemt afscheid van damtopper Ronald Ro…..
- Ga met elkaar in debat voor een sterker Suriname..
- Diaspora debat..
- Interieurverzorgster veroordeeld voor diefstal sieraden en …..
- Onbegrip groot bij advocaat Nibte over verdwenen kiezerslij…..
- Begrafenis paus Franciscus trekt duizenden mensen..
- Leden Medisch Tuchtcollege en advocaat-generaal Hof van Jus…..
- Rusland: “Pak je biezen en vertrek naar Nederland als je te…..
- Gezin verliest alles bij hevige woningbrand..
- Wet Ruimtelijke Ordening voor duurzame inrichting Suriname..
- OAS-waarnemers tijdens verkiezingen gegarandeerd..