President Chan Santokhi heeft gisteren het lectorenteam van het Polytechnisch College Suriname (PTC) ontvangen voor een reflectie op hun recente activiteiten en om de voortgang van belangrijke initiatieven te bespreken. Het gesprek stond in het teken van het delen van de voortgang van eerdere plannen en het bespreken van ontwikkelingen van samenwerkingsovereenkomsten met verschillende ministeries en organisaties.
Het lectorenteam informeerde het staatshoofd over hun projecten, waaronder de ondertekening van een convenant met het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) en de voortgang van agrarische opleidingen in samenwerking met het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) en de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB).
Ook werd de lancering van een nieuwe opleiding voor kwaliteitsmanagers en kwaliteitsinspecteurs aangekondigd, bedoeld om de agrarische sector in Suriname te versterken, met specifieke focus op het vergroten van de export van fruit en groenten naar Nederland en België. Santokhi toonde zich tevreden over de voortgang van deze projecten en de inzet van het PTC om belangrijke uitdagingen in de agrarische sector aan te pakken.
Tijdens het gesprek werd er ook aandacht besteed aan de bredere uitdagingen binnen het onderwijs en de agrarische sector in Suriname, waarbij de president het PTC aanspoorde om samen te werken met andere organisaties om een grotere bijdrage te leveren aan de nationale ontwikkeling. Het lectorenteam deelde verder de resultaten van recente masterclasses, waaronder die over kunstmatige intelligentie en leiderschap, en benadrukte de noodzaak van praktijkgerichte opleidingen op bachelor- en masterniveau.
Het doel hiervan is om een grotere bijdrage te leveren aan de diverse sectoren die de president heeft aangemerkt als cruciaal voor de verdere ontwikkeling van het land.
- Reactie op artikel: ‘Bezorgde burger luidt noodklok over ve…..
- Newsweek interviewt onderwijsminister Henry Ori..
- Ondanks complexe problemen, het gaat goede weg op bij Onder…..
- Sociale uitkeringen op de valreep verhoogd..
- Trump ontketent handelsoorlog..
- Sociale uitkeringen worden verhoogd..
- Pluimveebedrijven die ‘verduisterde’ machines kochten verli…..
- Duurzame samenwerking op komst: Azerbeidzjan en Suriname bu…..
- Surinaamse jongeren verkennen samenwerkingskansen binnen IA…..
- Zelensky krabbelt terug en wil ruzie met Trump bijleggen..
- Interne spanningen en toezichtsvragen bij SBB:..
- VALUTA WISSELKOERSEN, EXTERNE PRIJZEN, TRANSPORT EN PRIJSBE…..
- Man dodelijk mishandeld te Perika..
- Moira Morroy: ‘Zeer tevreden met inspanning dansscholen ..
- Het nieuwe normaal: Sodom en Gomorra?..
- US$ 10 miljoen vrijgemaakt voor dijk Weg naar Zee..
- Stichting Bondru Entertainment Suriname goed opweg met prof…..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Er is geen geld om dijk te bouwen …..
- Inheemse gemeenschappen klagen Suriname aan om FPIC-schendi…..
- Veel bewolking en wat lichte regen..
- DA’91 houdt paneldiscussie in verband met Dag van de Vrou…..