Tekst en beeld Bentik PaulusPARAMARIBO — Door de verwachtbare groei binnen de horeca neemt de behoefte aan goed opgeleid en klantgericht personeel dat ook nog flexibel moet zijn, toe. ‘Learning for Life’ ofwel ‘een leven lang leren’ is een initiatief om hieraan tegemoet te komen. De Surinaamse Brouwerij, Stichting Buurtwerk Latour (Stibula), het International Hospitality and Tourism College en de Suriname Hospitality and Tourism Association maken deel uit van dit project. Het is gericht op de toegang tot onderwijs vergroten door kosteloze trainingen, workshops en digitale leertrajecten aan te bieden, levensvaardigheden te versterken en de kansen op werk te verbeteren. Jongeren zullen niet alleen opgeleid worden voor, maar ook via betaalbare stages worden begeleiden naar hun eerste werkervaring
‘Bij de aftrap van het project zei de coördinator van Stibula, Wilgo Koster dat alleen door samenwerking duurzame verandering kan ontstaan.‘
Gemeenschap dienenHet Learning for Life project begon woensdag met 15 jongeren in een vergaderruimte van de Surinaamse Brouwerij. De participanten zullen in een periode van vier maanden getraind worden in onder andere persoonlijke ontwikkeling en zelfvertrouwen, communicatie en presentatievaardigheden, ondernemerschap en beroepsvaardigheden. Voor Gijs van der Loo, directielid van de Brouwerij zal het programma pas succesvol genoemd mogen worden als alle participanten het hebben doorlopen. Hij hoopt dat deze eerste deelnemersgroep haar weg zullen vinden naar de horecasector.Bij de aftrap van het project zei de coördinator van Stibula, Wilgo Koster dat alleen door samenwerking duurzame verandering kan ontstaan. Hij noemt dit “de belangrijkste sleutel om de gemeenschap te kunnen dienen.” Buurten vragen om hun uitdagingen te kunnen aanpakken om ondersteuning van bedrijven en organisaties. De brouwerij heeft gekozen voor Stibula omdat deze organisatie al meer dan vijftig jaar bezig is met buurtprojecten en daardoor een sterke band heeft met de buurt waarin ze direct actief is. De betrokkenheid van Stibula en de brouwerij zorgen niet alleen voor professionaliteit maar sluit ook aan bij de behoeften van de gemeenschap.
Investeren in de mensDoor de olie- en gas industrie zullen meer (zakelijke) bezoekers naar Suriname komen en het nu genomen initiatief moet in dit licht gezien worden. Er wordt geïnvesteerd in mensen om hen voor te bereiden op een rol in een van de belangrijke sectoren van de horeca, namelijk gastvrijheid in het land.De achttienjarige Deshawn Kewal, de jongste deelnemer ziet dit als een grote stap. “Het is een geweldig initiatief dat ervoor moet gaan zorgen dat ik in de toekomst mijn eigen onderneming kan beginnen.” Het proces van deelname is door zijn moeder opgestart. Zij hoorde van het project en heeft hem gemotiveerd zich aan te melden.
- Rabindre Parmessar nu fungerend voorzitter van DNA..
- 130 jaar KPS: van de samenleving, in de samenleving en voor…..
- Explosie door lekkende gascilinder zet houten woning in lic…..
- POLITIEKE WIL EN SKALIANS..
- LEERKRACHTEN ZIJN AL DECENNIA BEDELAARS..
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore…..
- Rusland formeel vicepresidentskandidaat van de NPS; ministe…..
- Keti Koti-avond roept op tot herschrijven van geschiedenis …..
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift..
- Vrouw doet aangifte uit angst voor brandstichting door buur…..
- KPS bestaat 130 jaar..
- DOLLARISATIE..
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer..
- Natio-doelman Vaessen in belangstelling van topclubs Mexico…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend DNA-voorzitter..
- Felle woningbrand aan Duisburglaan..
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestr…..
- JusPol reageert op beschuldigingen richting Amoksi: geen po…..
- Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nationale…..
- Ondernemingen die deelnemen aan SURGE-programma volgen MEL-…..
- HAKRINBANK TE KOOP..