De lancering van het veelbesproken e-paspoortproject kan elk moment plaatsvinden. De technische voorbereidingen zijn al afgerond, en het wachten is op een geschikt moment om het nieuwe paspoort in gebruik te nemen. Er wordt gemikt op eind maart of midden april van dit jaar. Eerder was het plan om in januari 2025 het eerste e-paspoort uit te reiken aan president Chan Santokhi.
Echter waren er enkele kleine uitdagingen, zegt Previen Ramadhin, directeur van E-Government, in de talkshow Tak’ kon mit’ mi via GOV TV. De IT-specialist legt uit dat het systeem zo gebruiksvriendelijk mogelijk moest worden gemaakt. Zo zal de aanvraag online plaatsvinden in plaats van bij een Bureau voor Burgerzaken (CBB).
Daarnaast moesten de ambassadeposten van Suriname met elkaar worden verbonden. Dit betekent dat wanneer iemand in het buitenland zijn paspoort moet verlengen, de documenten niet meer per post naar Suriname hoeven te worden gestuurd, maar elektronisch worden verwerkt.
Er was eerder een vertraging in de levering van apparatuur om dit mogelijk te maken. Ramadhin geeft verder aan dat de nieuwe paspoortboekjes inmiddels al in Suriname zijn.
Naast het e-paspoort werkt het team van E-Government ook aan een grondige modernisering van het rijbewijzensysteem. Zo zal het volledige proces – van inschrijving bij de rijschool tot en met de verstrekking van het rijbewijs – online verlopen.
Volgens Ramadhin brengt dit veel voordelen met zich mee. De drukte bij de afdeling Verkeer van het Korps Politie Suriname (KPS) zal drastisch afnemen. Geslaagden of personen die hun rijbewijs hebben verlengd, krijgen een tijdstip waarop ze hun document kunnen afhalen. In het nieuwe systeem kan de examenkandidaat bovendien zelf een examendatum kiezen.
“Alles gebeurt online,” benadrukt de directeur van E-Government. Het systeem wordt momenteel getest, en over een week worden medewerkers van het KPS getraind om ermee te werken.
- OAS: ‘Het Venezolaanse regime moet onmiddellijk stoppen met…..
- Overheid neemt snelle maatregelen na dambreuk Weg naar Zee..
- Korpschef bezorgd over tippelarij in woongebieden..
- Dambreuk Weg naar Zee aangepakt..
- RSS Barracuda versterkt maritieme veiligheid Suriname..
- PAKITTOW EERST, DAN DE REST..
- De eerste ontmoeting met de politieke partij PRO (Partij vo…..
- Caricom waarschuwt Venezuela tegen verkiezingen op grondgeb…..
- Kick-off Project “Facilitaire Verbetering Mandirs”..
- Nou ja..
- Wood Mackenzie: Inkomsten blok 58 gebruiken voor blok 52..
- Muziekauteursrechten..
- Bewoners dakloos na verwoestende brand in appartement..
- Santokhi: “A bun wroko mus’ go doro!”..
- Lijk aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Werkgroep Armoedegrensbepaling houdt workshop..
- Kabinet van de President ondersteunt mandirs..
- Op weg naar 25 mei: Suriname moet heel bewust kiezen..
- PALU: IMF-beleid creëert inflatie-tijdbom..
- Regering blijft zich inzetten voor woningbouw en volksgezon…..
- SLB versterkt lokale aanwezigheid in Suriname..