De langverwachte nieuwe brug over het Saramaccakanaal in de Van ’t Hogerhuysstraat is officieel geopend. De opening vond plaats met het doorknippen van een lint door president Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk. Hoewel de brug officieel open is, kan het publiek er pas vanaf middernacht (00.00 uur) overheen, zodra de politie alle grote steenblokken die op de Van ’t Hogerhuysstraat waren geplaatst, heeft verwijderd.
De bouw van de brug heeft twaalf maanden geduurd, veel langer dan verwacht. Volgens Guido Koorndijk, die namens het ingenieursconsortium Sunecon, FIRM Engineering & IBT Engineering Consultants sprak, kwam dit doordat de slappe kleibodem eerst gestabiliseerd moest worden. Deze grondverbetering, zoals dat wordt genoemd, heeft zes maanden in beslag genomen. De brug is gebouwd door China Road and Bridge Corporation (CRBC) in samenwerking met Kuldipsingh Infra NV. In totaal is er US$ 9,3 miljoen besteed aan de bouw van de brug en de opknapping van de direct aansluitende wegen.
De bouw van de brug is onderdeel van het Improving Transport Logistics and Competitiveness in Suriname (ITLCS)-project, dat tot 2027 doorloopt. Voor de vele burgers en weggebruikers die de brug gebruikten voordat deze werd afgesloten, is de heropening een grote opluchting. De verwachting is dat de verkeersdruk op de alternatieve routes zal afnemen, maar dat zal de nieuwe situatie vanaf morgen uitwijzen.
Sitih Amat van de Project Implementatie Unit verklaarde dat het aanvankelijk de bedoeling was om de Van ’t Hogerhuysstraat en belangrijke zijwegen tot een zesbaansweg uit te breiden, maar dit is voorlopig uitgesteld. Voor nu zijn alleen de directe zijwegen aangepakt. Het zuidgaande verkeer beschikt bijvoorbeeld slechts over één rijstrook. Dit heeft te maken met het feit dat onder het huidige fietspad een 33 kV-lijn van Commewijne loopt. “Als we de weg aan die zijde hadden verbreed, zouden er breuken in de lijn ontstaan, waardoor het district zonder elektriciteit zou komen te zitten,” legde Amat uit.
De bedoeling is om in mei te starten met het contract voor de reconstructie van de Van ’t Hogerhuysstraat en de Slangenhoutstraat.
- ATV brengt eerbetoon aan Harold Biervliet..
- Minister Ori: “Informatie over de SRD 800 studententoelage …..
- PALU presenteert actieplan voor verkiezingen..
- Drie personen overleden bij eenzijdig verkeersongeval..
- 6-jarige overleden door verdrinking in openbaar zwembad..
- Vandaag overwegend bewolkt..
- Trump dreigt met extra importheffingen voor afnemers van Ve…..
- AWJ werkt symposium voor jeugdontwikkeling succesvol af in …..
- Florence Ginette Edmé Linger (81) Goes 21-3-2025..
- Amerikaanse rechter: Nazi’s werden beter behandeld da…..
- DNA-kandidaten A20 officieel; geen noemenswaardige verschui…..
- Emotioneel Afscheid van Vader van Vermoorde Journalist Moha…..
- VHP brengt aanpassingen aan kandidatenlijst..
- Ramdin: “Het is geen verkiezingsstunt om verhogingen nu doo…..
- The Habitat, populair comedyclub in Mumbai, sluit tijdelijk…..
- Column: Race van 60 ellenlange dagen en nachten..
- Voormalig minister en ambassadeur Cyrill Ramkisor overleden..
- IMF: In grote lijnen doel bereikt..
- VHP heeft definitieve kandidatenlijst rond; Roosveld en Moh…..
- Eduard Alexander Gummels International Airport opent deuren..
- “Golfen in Gaza” – Israëlische ambassadeur stel…..