Twee mannen die betrokken waren bij het dodelijkste smokkeldrama aan de Amerikaans-Mexicaanse grens zijn door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot tientallen jaren celstraf. Ze smokkelden in 2022 in een vrachtwagen 64 migranten de grens over. Van die groep overleefden 53 personen de reis niet.
De 30-jarige Felipe Orduna-Torres en de 55-jarige Armando Gonzales-Ortega werden afgelopen maart al door een federale jury schuldig bevonden aan mensensmokkel, zware mishandeling en het in gevaar brengen van levens.
Volgens de rechtbank hebben de twee tussen 2021 en 2022 migranten uit Guatemala, Honduras en Mexico naar de Verenigde Staten gesmokkeld. De migranten betaalden tussen de 12.000 en 15.000 dollar voor de reis.
In juni 2022 had het tweetal in een vrachtwagen 64 migranten, waaronder acht kinderen en een zwangere vrouw, vanuit Mexico over de grens naar de Amerikaanse staat Texas gesmokkeld toen het misging.
LevenslangDe snikhete wagen werd op een verlaten locatie in San Antonio teruggevonden met daarin de lichamen van 48 migranten, waaronder het lichaam van de zwangere vrouw. Vijf andere slachtoffers overleden later in het ziekenhuis.
Volgens de rechter wist Orduna-Torres dat de koelinstallatie defect was en heeft hij willens en wetens het risico genomen om de groep desondanks de grens over te smokkelen.
Orduna-Torres heeft levenslang gekregen en moet een boete van 96.000 dollar betalen, omgerekend ruim 82.000 euro. Gonzales-Ortega is 83 jaar celstraf opgelegd.
Ook vijf andere verdachten staan terecht in de zaak. Zij hebben schuld bekend voor hun aandeel en horen later dit jaar hun straf.
- Ondernemingen die deelnemen aan SURGE-programma volgen MEL-…..
- HAKRINBANK TE KOOP..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter..
- Patricia, Uma..
- Bee bedankt DNA‑personeel voor jarenlange steun..
- Solange Claudette Josephine Kotezebue..
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meld…..
- Taalbeleid en -wet..
- Start refreshment training voor BAVP’ers voor handhaving Ta…..
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars..
- Officiële spellingvoorstellen Saamaka en Okanisi is histori…..
- TotalEnergies vergroot aanwezigheid in Surinames offshore..
- Zes landen nemen deel aan internationaal Arthy Lie Taekwond…..
- Politieke onzekerheid ondanks brede steun voor regeerakkoor…..
- Regering en Ravaksur Plus tekenen principeovereenkomst fisc…..
- De aard die de intentie verraad..
- NAKS herdenkt de afschaffing van de slavernij op 1 juli met…..
- Zwarte Cobra wil na vrijspraak ook drie miljoen euro..
- Jamal Jansen: “Geef kleine ondernemers ruimte in de olie- e…..
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september..
- Suriname roept op tot solidariteit en hervorming tijdens OA…..