Delano Landvreugd, minister van Binnenlandse Zaken, heeft gisteren tijdens een regeringspersconferentie bekendgemaakt, dat de regering verschillende maatregelen heeft goedgekeurd, ter ondersteuning van de komende verkiezingen. De goedgekeurde maatregelen zijn onder andere de aanschaf van apparatuur voor e-ID booths, financiële vergoedingen voor verkiezingspersoneel en een softwaresysteem voor het live uitzenden van de verkiezingsuitslagen.
Inwoners van de districten; Paramaribo, Saramacca, Coronie, Nickerie, Sipaliwini en Brokopondo, zullen in de gelegenheid worden gesteld, hun elektronische identiteitskaart (e-ID) in orde te maken voor 25 mei 2025. Tien defecte e-ID booths zullen vervangen worden.
Landvreugd benadrukte ook, dat landsdienaren en gelijkgestelden die zich kandidaat stellen voor De Nationale Assemblee, de Ressortraad (RR) of de Districtsraad (DR), vrijstelling krijgen van hun werkzaamheden om campagne te voeren.
Verder is er ook vergoeding aan vervoers-toelagen voor colportagepersoneel goedgekeurd. “Het colportagepersoneel gaat u de komende tijd aan uw deur zien. Dat betekent dat zij de oproepingskaarten zullen bestellen, en voor dat werk worden er personen gerecruiteerd en zij krijgen daarvoor een vergoeding”, aldus Landvreugd. Een hoofdcontroleur ontvangt SRD 542,97 per dag en een controleur SRD 517,86 per dag. Zowel een normale colporteur als een getuige ontvangen SRD 376,62 per dag.
Bovendien krijgen districtscommissarissen een extra vergoeding van 70 procent van het maximumsalaris van functiegroep 12A. Bij de overheid ontvangen zij SRD 25.005. “Als u een kleine rekensom maakt, zal een districtscommissaris voor de extra werkzaamheden, 70 procent daarvan ontvangen, dat komt neer op een bedrag van SRD 17.503,” aldus Landvreugd.
De minister vertelde ook, dat er een softwaresysteem wordt ingezet om de verkiezingsuitslagen in real-time te volgen. Dit systeem wordt ontwikkeld door Blu Dots Technology.
Volgens Landvreugd is er altijd een grote spanning om te wachten op de verkiezingsuitslag. “Met dit softwaresysteem zijn wij in staat, om live de uitslag te volgen. De opkomst en het aantal stemmen worden direct aan de burgers en andere nationale en internationale instanties meegedeeld”, aldus Landvreugd.
The post Landvreugd: ‘Dit softwaresysteem stelt ons in staat live de uitslag te volgen’ ..
- Buurtmanagers Para organiseren motivatiebijeenkomsten op ti…..
- Israël wil economische relaties met Suriname verstevigen..
- Surinaamse poolbiljarters naar Guyana..
- Advies Nationale Loonraad: Armoedegrens SRD 9.921..
- De geur van k*lie en de stank van politiek racisme..
- Moedige Reactie na Seksuele Intimidatie in Uttar Pradesh..
- Media spelen cruciale rol in berichtgeving over zelfdoding..
- Minister Sewdien gaat in op klachten landbouwers..
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..
- Bezoek Zelensky aan Trump vroegtijdig beëindigd na felle wo…..
- Vrouw omgekomen bij ongeval met vrachtwagen bij servicestat…..
- Vrouw dodelijk aangereden aan de Mottonshooplaan..
- Expositie Sungu Kondre vertelt over gevolgen van de stuwdam…..
- Nog drie plunderaars ingerekend..
- PVP niet geregistreerd voor deelname verkiezing..
- Vermoedelijke onoplettendheid leidt tot aanrijding met dode…..
- BEKENDMAKING – ABC Radio zaterdag kort uit de lucht..
- Santokhi onderstreept belang van economische stabiliteit vo…..
- Advies nieuw minimumuurloon overhandigd aan minister Mac An…..
- Gum-Air gaat internationale vluchten uitvoeren vanaf EAG-Ai…..
- Dolphins Hotel en Casino in Commewijne officieel geopend..