De Vereniging van Landmeters in Suriname (VLS) is gekant tegen de mogelijke beëdiging van onderminister Sieuwpersad Ramsukul tot landmeter. Al enkele dagen zijn er protesten tegen deze benoeming, die volgens tegenstanders niet op correcte wijze zou plaatsvinden.
De vereniging heeft inmiddels publiekelijk laten weten zich niet te kunnen vinden in deze kwestie. In gesprek met Radio ABC, in het programma Actueel, verklaarde voorzitter Niel Kalpoe dat er ernstige onregelmatigheden zijn geconstateerd in het beëdigingsverzoek. Zowel het diploma als de bijgevoegde stageverklaring voldoen volgens hem niet aan de wettelijke vereisten, en er bestaan gegronde twijfels over de authenticiteit van de stukken.
De onderminister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) zou een diploma hebben overgelegd dat hij online heeft behaald. Deze opleiding wordt echter niet erkend binnen de professionele gemeenschap, en de titulatuur wijkt af van wat de onderwijsinstelling zelf communiceert. Bovendien is de opleiding niet geaccrediteerd door het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA), zoals verplicht gesteld in de Wet van 22 mei 2007.
Aan het verzoek is ook een stageverklaring toegevoegd, ondertekend door landmeter Jerry Mans, waarin wordt gesteld dat Ramsukul praktijkervaring heeft opgedaan onder diens toezicht. Volgens de VLS strookt deze verklaring niet met de bekende feiten: er zijn geen objectieve aanwijzingen dat Ramsukul daadwerkelijk praktijkervaring in de landmeetkunde heeft opgedaan.
Volgens voorzitter Kalpoe is Ramsukul bovendien niet bekend binnen het vakgebied, en heeft de sector met verbazing gereageerd op het verzoek tot beëdiging. De VLS rekent erop dat de president het negatieve advies van de vereniging zal volgen.
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (7)..
- Ramdin leidt woensdag zijn eerste Algemene Vergadering van …..
- Geen juridische mist: VP-functie en lidmaatschap DNA sluite…..
- Twee verdachten aangehouden ter zake beroving te Santigron..
- The Season Band naar Nederland: zomer, muziek en kaseko-vib…..
- Bouw nieuw hoofdbureau van Politie verloopt volgens plannin…..
- ABOP: Etnel was een sterke stem in DNA..
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota..
- Soni Claver Sanmoekmin..
- Standaardisatie, onderzoek en etikettering nodig voor expor…..
- Mobiliteit Defensie en Juspol wordt verder versterkt..
- ANDERMAAL..
- Man steekt ouderlijke woning in brand..
- Shaq.sr vaart andere koers in Nederland..
- VHP condoleert de NPS met overlijden van DNA-lid Patricia E…..
- VHP betuigt medeleven na overlijden parlementariër Patricia…..
- De stem van het volk!..
- Oude voet..
- Meer investering nodig in menselijk kapitaal bij Meteorolog…..
- Ashwin Adhin zorgt voor paniek op de valutamarkt..
- VHP betuigt medeleven aan NPS na overlijden van parlementar…..