De Vereniging van Landmeters in Suriname (VLS) is gekant tegen de mogelijke beëdiging van onderminister Sieuwpersad Ramsukul tot landmeter. Al enkele dagen zijn er protesten tegen deze benoeming, die volgens tegenstanders niet op correcte wijze zou plaatsvinden.
De vereniging heeft inmiddels publiekelijk laten weten zich niet te kunnen vinden in deze kwestie. In gesprek met Radio ABC, in het programma Actueel, verklaarde voorzitter Niel Kalpoe dat er ernstige onregelmatigheden zijn geconstateerd in het beëdigingsverzoek. Zowel het diploma als de bijgevoegde stageverklaring voldoen volgens hem niet aan de wettelijke vereisten, en er bestaan gegronde twijfels over de authenticiteit van de stukken.
De onderminister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) zou een diploma hebben overgelegd dat hij online heeft behaald. Deze opleiding wordt echter niet erkend binnen de professionele gemeenschap, en de titulatuur wijkt af van wat de onderwijsinstelling zelf communiceert. Bovendien is de opleiding niet geaccrediteerd door het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA), zoals verplicht gesteld in de Wet van 22 mei 2007.
Aan het verzoek is ook een stageverklaring toegevoegd, ondertekend door landmeter Jerry Mans, waarin wordt gesteld dat Ramsukul praktijkervaring heeft opgedaan onder diens toezicht. Volgens de VLS strookt deze verklaring niet met de bekende feiten: er zijn geen objectieve aanwijzingen dat Ramsukul daadwerkelijk praktijkervaring in de landmeetkunde heeft opgedaan.
Volgens voorzitter Kalpoe is Ramsukul bovendien niet bekend binnen het vakgebied, en heeft de sector met verbazing gereageerd op het verzoek tot beëdiging. De VLS rekent erop dat de president het negatieve advies van de vereniging zal volgen.
- Uitvaart Patricia Etnel vrijdag..
- Breeveld: onder voorbehoud tekenen van regeerakkoord “chant…..
- Samen sterk voor het bos: Tropenbos Suriname investeert in …..
- Akkoord over secundaire voorzieningen voor veiligheidsdiens…..
- Karg en Lall luiden noodklok: illegale visserij zet sector …..
- Peneux: ‘Leerkrachten worden respectloos behandeld’..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..