De Vereniging van Landmeters in Suriname (VLS) is gekant tegen de mogelijke beëdiging van onderminister Sieuwpersad Ramsukul tot landmeter. Al enkele dagen zijn er protesten tegen deze benoeming, die volgens tegenstanders niet op correcte wijze zou plaatsvinden.
De vereniging heeft inmiddels publiekelijk laten weten zich niet te kunnen vinden in deze kwestie. In gesprek met Radio ABC, in het programma Actueel, verklaarde voorzitter Niel Kalpoe dat er ernstige onregelmatigheden zijn geconstateerd in het beëdigingsverzoek. Zowel het diploma als de bijgevoegde stageverklaring voldoen volgens hem niet aan de wettelijke vereisten, en er bestaan gegronde twijfels over de authenticiteit van de stukken.
De onderminister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) zou een diploma hebben overgelegd dat hij online heeft behaald. Deze opleiding wordt echter niet erkend binnen de professionele gemeenschap, en de titulatuur wijkt af van wat de onderwijsinstelling zelf communiceert. Bovendien is de opleiding niet geaccrediteerd door het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA), zoals verplicht gesteld in de Wet van 22 mei 2007.
Aan het verzoek is ook een stageverklaring toegevoegd, ondertekend door landmeter Jerry Mans, waarin wordt gesteld dat Ramsukul praktijkervaring heeft opgedaan onder diens toezicht. Volgens de VLS strookt deze verklaring niet met de bekende feiten: er zijn geen objectieve aanwijzingen dat Ramsukul daadwerkelijk praktijkervaring in de landmeetkunde heeft opgedaan.
Volgens voorzitter Kalpoe is Ramsukul bovendien niet bekend binnen het vakgebied, en heeft de sector met verbazing gereageerd op het verzoek tot beëdiging. De VLS rekent erop dat de president het negatieve advies van de vereniging zal volgen.
- Marinus Bee: “De democratische keten heeft opnieuw haar waa…..
- Column: Kort door de bocht..
- Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan..
- Tweede gesprek tussen bond BBS en Amoksi levert niet veel o…..
- NMA doet onderzoek naar ‘gold dressing agent Jin Chan’..
- Nurmohamed: “Geen sprake van scheuring binnen VHP”..
- Grote toevloed Cubaanse migranten in Suriname..
- Aftredende CARICOM-voorzitster Mottley:..
- Buscontroleurs TCT leggen werk neer en stoppen om 11.00 uur…..
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi..
- Examencijfer van leerlingen die geen Spaansles hebben gevol…..
- Politie regio Oost zal optreden tegen spijbelaars..
- Rovers dringen woning binnen en laten bewoners gekneveld ac…..
- Regeerteam onderscheiden voor het regeren..
- President Santokhi decoreert vertrekkend kabinet..
- Parlementaire Commissie oriënteert zich op locatie inaugura…..
- Caricom 10K: Jacott en Zchuschen tweede en derde in leeftij…..
- VS feliciteren nieuwe president Simons en benadrukken beper…..
- Paramaribo wordt klaargestoomd voor inauguratie Simons-Rusl…..
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoe…..
- Cindy Uden nieuwe president Rotaryclub of Paramaribo Quota..