Tekst en beeld
LELYDORP — “We zijn bijzonder vereerd dat wij als eerste de oproepingskaarten mogen ontvangen. Dit is een belangrijke kaart die ons als volk oproept om te gaan stemmen. Sranan abi yu sten fanowdu.” Dit zei president Chandrikapersad Santokhi donderdag, nadat hij en zijn vrouw als eerste kiezers hun stemkaart hadden gekregen. Hiermee is de landelijke distributie van oproepingskaarten officieel begonnen. De laatste dag is 14 mei.ADVERTISEMENT
De president maakte van de gelegenheid gebruik om kiezers op te roepen er alles aan te doen om hun oproepingskaarten te krijgen. “Ik roep alle Surinamers op om mee te werken. Zorg dat je je oproepingskaart krijgt. Mocht er een omstandigheid zijn dat je die niet hebt ontvangen, maak contact met het commissariaat”, aldus het staatshoofd.
“Ik roep alle Surinamers op om mee te werken. Zorg dat je je oproepingskaart krijgt”President Santokhi
Huis aan huis
Mohamad Nasier Eskak, directeur van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) dat de verkiezingen organiseert, zei dat colporteurs van de hoofdstembureaus in alle kiesdistricten huis aan huis gaan om de kaarten te bezorgen. Indien een kiesgerechtigde burger niet thuis wordt aangetroffen, gaan de distributeurs voor een tweede keer en als het ook dan niet lukt volgt een derde poging. “Als de burger er ook dan niet is zal op de oproepingskaart worden aangegeven waarom die niet is afgegeven”, legde de directeur uit.
Mensen die om welke reden dan ook geen oproepingskaart hebben gekregen, mogen die van 15 tot en met 22 mei zelf ophalen bij één van de districtscommissariaten of plaatselijke bestuurskantoren. De juiste locaties worden nog bekendgemaakt.
Als geen van de aangegeven mogelijkheden lukt om in het bezit te komen van een oproepingskaart dan is er een laatste mogelijkheid. “Dan zal desbetreffende kiezer op de dag van de stemming, 25 mei, op het stembureau waar hij/zij moet stemmen alsnog de gelegenheid hebben om de oproepingskaart op te halen”, aldus Eskak.
Aanpak
Hij wijst erop dat elk colportageteam bestaat uit getrainde colporteurs, controleurs en twee getuigen die zijn aangewezen door politieke organisaties. De getuigen moeten volgens hem erop helpen toezien dat de werkzaamheden in het veld op een correcte manier verlopen.
Omdat de distributie van oproepingskaarten een verantwoordelijkheid is van de districtscommissariaten is Eskak ervan overtuigd dat ook in het binnenland het proces goed zal verlopen. “We zijn tot nu toe op schema voor wat betreft de activiteiten op de verkiezingskalender”, verzekerde de directeur.
- Korpschef ontvangt SCUA-delegatie voor overleg over veiligh…..
- Ketura Margaret: ‘De support van mijn familie is amazing…..
- E-Government werkt aan servicedesk voor burgers met digital…..
- India beveelt Pakistaanse burgers te vertrekken..
- LVV en Quality Animal Food presenteren plan voor pluimveese…..
- 39-jarige man opgesloten wegens mishandeling partner en ver…..
- Dorpen Boven Suriname-gebied krijgen 1×24 uur stroom..
- TotalEnergies en APA investeren $13 miljoen in Surinaamse g…..
- Buitenlandse belangen..
- Banaan helpt tegen hoge bloeddruk..
- President opent meldpunt (grond)problemen te Lelydorp..
- Noodzaak profielschets DNA-kandidaten..
- BOG versterkt met denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezo…..
- Brownsweg en Nieuw-Koffiekamp krijgen dagelijks water ondan…..
- Gewapende roof bij supermarkt: dader voortvluchtig..
- Ori: ‘Beroepsonderwijs beter afstemmen op arbeidsmarkt’..
- BOG ontvangt materiaal voor bestrijding dengue..
- Zwager aangehouden voor ontucht met twaalfjarig nichtje..
- Business event benadrukt kansen voor Surinaamse ondernemers..
- Geslaagde afsluiting tien jaar PPG’s COLORFUL COMMUNTIES..
- Arbo Netwerk Suriname zet zich in voor veilige en gezonde w…..