In de Congreshal is dinsdag 29 april de laatste cohort van Suriname ’s Growth Enterprises (SURGE)-programma afgesloten. Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) is tevreden over het verloop van het programma. Erdoor hebben in totaal 96 bedrijven een matching grant ontvangen. Opgeteld is daar 8.2 Miljoen USD mee gepaard gegaan. De bedrijfsproductie zou met 92.5 miljoen USD kunnen toenemen, terwijl er een toename van werkgelegenheid is geprojecteerd van 5800 banen. Al met al mooie cijfers, vandaar dat EZ uitkijkt naar een vervolg van het project. In ieder geval is SURGE-directeur Eric Hansen, ondanks de obstakels, tevreden met de geboekte resultaten.
Marjan Setrodikoro, ceo van Eden Herbs & Spices NV, die uit het derde cohort heeft kunnen trekken zegt dat het traject soms best moeilijk was. Darsha Sowma, eigenaar van Truly’s Passion NV, die voor de vierde en laatste cohort een Matching Grant ontving, toonde zich blij dat ze ervoor in aanmerking is gekomen.
De laatste groep bestond uit 41 ondernemingen. In totaal bestaat 40 procent van ondernemers die het SURGE-programma heeft doorlopen uit vrouwen en 11 om 13 procent uit Inheemsen en Marrons.
- Kinderen jarenlang opgesloten in ‘horrorhuis’ in Spaanse st…..
- ABS noteert inflatie van 5.8%..
- VHP wil nieuw ministerie voor parastatale bedrijven..
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verk…..
- Column: Geen zuivere koffie..
- Nieuw Burgerlijk Wetboek vanaf vandaag in werking..
- U19-volleybalsters Yelyco sluiten seizoen perfect af..
- BESCHOUWING —Suriname wordt afgetroefd door Guyana..
- Somohardjo waarschuwt Dasai zich niet te laten misbruiken..
- SURGE ondersteunt 41 nieuwe bedrijven met groeifinanciering..
- Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi..
- VHP: arbeiders de ruggengraat van de samenleving ..
- President Santokhi decoreert 45 burgers ter gelegenheid Dag…..
- EU-waarnemers krijgen uitleg over kiesproces en hervorminge…..
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika&#…..
- Volksgezondheid neemt schuld van Marwinaziekenhuis op zich..
- OKB heeft nieuwe website..
- President Santokhi noemt ultimatum Somohardjo politieke pro…..
- Verborgen psychologie achter populisme, zegt psychiater Jes…..
- CHof-voorzitster Gloria Stirling blikt terug op vijf jaar j…..
- DNL wil binnen 100 dagen daadkrachtig beleid..