Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) heeft de registratieaanvraag van het Nationale Ontwikkelings Platform (NOP) geweigerd, omdat deze te laat werd ingediend. Precies om 15.05 uur arriveerde NOP-voorzitter Richard Ajoebkhan Alli met de stukken, waarop CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier hem direct wees op de klok en aangaf: “U bent te laat.”
“Er waren wat opstoppingen,” verklaarde Ajoebkhan Alli. Hij vroeg aan Punwasi of er een uitzondering gemaakt kon worden, maar zij maakte duidelijk dat CHS de wet niet mag overtreden. Vervolgens informeerde hij naar de beroepsmogelijkheden. Punwasi adviseerde hem om dit aspect met zijn juristen te bespreken en de Kiesregeling te raadplegen voor verdere stappen.
De CHS-voorzitter wijst naar de klok. Beeld: Suriname suriname
“Ik ga met mijn juristen overleggen en geef voorlopig geen verdere informatie,” reageerde Ajoebkhan Alli tegenover de pers, waarna hij wegliep naar zijn wagen.
CHS-ondervoorzitter Wendy Jap A Joe benadrukte dat de NOP altijd bezwaar kan aantekenen en in beroep kan gaan bij de president. Omdat de stukken niet officieel zijn ingediend, kan het CHS bovendien geen beoordeling uitvoeren.
Het NOP is pas opgericht en bestaat enkele maanden. De voorzitter van de NOP was eerder bij het CHS in het KKF-gebouw om informatie in te winnen over de indiening van stukken om deel te kunnen nemen aan de verkiezingen. De CHS-voorzitter liet toen al duidelijk weten dat hij hiervoor uiterlijk tot vandaag, 24 februari om 15.00 uur, de tijd had.
- PRESIDENT GEERLINGS-SIMONS..
- Waarom Surinam Airways niet groter kan worden..
- Rusland: deze verkiezingen de belangrijkste in 50 jaar tijd..
- Volleyballers Yelyco sturen SVV met hangende hoofden terug..
- President Santokhi naar Barbados voor Caricom-top..
- Truckeigenaar die illegaal grofvuil dumpt ‘ernstig aangespr…..
- Alice Amafo keert terug naar ABOP: “De echte Queen is terug…..
- Landelijke operatie ‘Blitz’ moet de veiligheid …..
- Politiebericht over overleden bromfietser Martin Luther Kin…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit comfortzone stappen en me…..
- Jagesar breekt lans voor senioren en jongeren..
- Visvergunningenkwestie sleept zich voort..
- Bewolkt in de ochtend, wat regen in de middag..
- Internationale organisaties en ambassades observeren ook de…..
- Havenlaan Zuid dinsdag zes uren niet toegankelijk voor verk…..
- Drie aangehouden tijdens operatie Blitz; één verdachte ontk…..
- Nieuwe Chinese animatiefilm breekt records wereldwijd..
- Elselyn Hariëtte Angelique Fa Si Oen (109) Amsterdam 14-2-…..
- Ethel Iesmé Edwards (71) Almere 12-2-2025..
- VS vraagt Europeanen om bijdragen aan garanties voor Oekr…..
- Alice Amafo weer in haar politiek huis ABOP..