Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) heeft de registratieaanvraag van het Nationaal Ontwikkelings Platform (NOP) geweigerd, omdat deze te laat werd ingediend. Precies om 15.05 uur arriveerde NOP-voorzitter Richard Ajoebkhan Alli met de stukken, waarop CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier hem direct wees op de klok en aangaf: “U bent te laat.”
“Er waren wat opstoppingen,” verklaarde Ajoebkhan Alli. Hij vroeg aan Punwasi of er een uitzondering gemaakt kon worden, maar zij maakte duidelijk dat CHS de wet niet mag overtreden. Vervolgens informeerde hij naar de beroepsmogelijkheden. Punwasi adviseerde hem om dit aspect met zijn juristen te bespreken en de Kiesregeling te raadplegen voor verdere stappen.
De CHS-voorzitter wijst naar de klok. Beeld: Suriname suriname
“Ik ga met mijn juristen overleggen en geef voorlopig geen verdere informatie,” reageerde Ajoebkhan Alli tegenover de pers, waarna hij wegliep naar zijn wagen.
CHS-ondervoorzitter Wendy Jap A Joe benadrukte dat de NOP altijd bezwaar kan aantekenen en in beroep kan gaan bij de president. Omdat de stukken niet officieel zijn ingediend, kan het CHS bovendien geen beoordeling uitvoeren.
Het NOP is pas opgericht en bestaat enkele maanden. De voorzitter van de NOP was eerder bij het CHS in het KKF-gebouw om informatie in te winnen over de indiening van stukken om deel te kunnen nemen aan de verkiezingen. De CHS-voorzitter liet toen al duidelijk weten dat hij hiervoor uiterlijk tot vandaag, 24 februari om 15.00 uur, de tijd had.
- Veiligheid op het water opgevoerd in Nickerie en Apoera..
- Volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Livo..
- Basisschool Botopasi kreeg 60 jaar geleden GLO-status..
- Waldi Anches in polepositie veteranen damkampioenschap..
- Karateka’s in startblokken voor ABC-toernooi..
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..
- Drugsverdachte met SRD 200.000 aangehouden..
- Mac Andrew roept STVS-personeel op in dialoog te blijven..
- “Diaspora biedt kansen voor groei en vooruitgang”..
- President: BIZA-minister wordt niet op non-actief gesteld; …..
- Armoedegrens nu vastgesteld op SRD 7337..
- Inwoners Gaza geven Trump duidelijk antwoord: wij zullen he…..
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..