Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) heeft de registratieaanvraag van het Nationaal Ontwikkelings Platform (NOP) geweigerd, omdat deze te laat werd ingediend. Precies om 15.05 uur arriveerde NOP-voorzitter Richard Ajoebkhan Alli met de stukken, waarop CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier hem direct wees op de klok en aangaf: “U bent te laat.”
“Er waren wat opstoppingen,” verklaarde Ajoebkhan Alli. Hij vroeg aan Punwasi of er een uitzondering gemaakt kon worden, maar zij maakte duidelijk dat CHS de wet niet mag overtreden. Vervolgens informeerde hij naar de beroepsmogelijkheden. Punwasi adviseerde hem om dit aspect met zijn juristen te bespreken en de Kiesregeling te raadplegen voor verdere stappen.
De CHS-voorzitter wijst naar de klok. Beeld: Suriname suriname
“Ik ga met mijn juristen overleggen en geef voorlopig geen verdere informatie,” reageerde Ajoebkhan Alli tegenover de pers, waarna hij wegliep naar zijn wagen.
CHS-ondervoorzitter Wendy Jap A Joe benadrukte dat de NOP altijd bezwaar kan aantekenen en in beroep kan gaan bij de president. Omdat de stukken niet officieel zijn ingediend, kan het CHS bovendien geen beoordeling uitvoeren.
Het NOP is pas opgericht en bestaat enkele maanden. De voorzitter van de NOP was eerder bij het CHS in het KKF-gebouw om informatie in te winnen over de indiening van stukken om deel te kunnen nemen aan de verkiezingen. De CHS-voorzitter liet toen al duidelijk weten dat hij hiervoor uiterlijk tot vandaag, 24 februari om 15.00 uur, de tijd had.
- Eerste Kinderoncologie Unit officieel geopend in AZP..
- Kind (5) veroorzaakt woningbrand door te spelen met aanstek…..
- Het herstelprogramma van Suriname in perspectief..
- IMF aan Suriname: nu op dieet en hou discipline aan..
- PVV houdt Robinhood op gelijkspel..
- Man overlijdt na heftige brand aan de Grote Combéweg..
- Suriname versterkt duurzaam ondernemerschap met ILO-trainin…..
- VIDS veroordeelt MoU van Suriname en Chinalco:..
- Dode door brand aan de Grote Combéweg..
- Amafo krijgt ruimte voor volkspolitieke gedachte bij de ABO…..
- Brand aan de Grote Combéweg..
- Stichting werkt aan structuur in en professionalisering van…..
- President Santokhi in gesprek met bewoners Damboentong..
- Finalisten SuriPop Christmas 2025 bekend..
- Samora brengt hoopvolle boodschap met nieuwe single ‘Childr…..
- Olieprijzen stabiel met oog op vredesbesprekingen Rusland e…..
- Bravo Kendrick..
- ABOP en BEP onder druk: achterban roept op tot samenwerking…..
- Bijdrage lid VES Mineralenovereenkomst met Chinalco..
- Herbezinning Staatsolie..
- Suriname Herald ontvangt verificatiebadge van Facebook..