Bij het horen van de strafeis vroeg Wendel “Dia” G. de kantonrechter om een verzachting. “Kunt u wat voor mij doen?”, smeekte Dia. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan acht maanden voorwaardelijk met aftrek, een proeftijd van twee jaar en handhaving van de gevangenhouding van de verdachte.
De rechter volgde de eis niet en veroordeelde Dia tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, wegens diefstallen. Dia werd vervolgd voor het stelen van koperen kranen, waterleidingbuizen en stroomkabels van K.G., een benadeelde met een bedrijf aan de Duisburglaan. K.G. ontdekte de diefstallen toen ze merkte dat de koperen kranen en buizen ontbraken en de leidingen waren weggetrokken.
Twee maanden later ontdekte K.G. een nieuwe inbraak, waarbij stroomkabels waren weggeknipt en de kantoorruimte was doorzocht. Een alerte buurtbewoner had Dia eerder op het terrein gezien en filmde zijn activiteiten. De politie herkende de man op basis van het loopgedrag en zijn eerdere criminele handelingen met oud ijzer, koper en aluminium.
Een maand later werd hij gesignaleerd nabij de begraafplaats Nieuw Vrede en Arbeid aan de Mr. Jagernath Lachmonstraat, waar hij werd aangehouden. Bij de fouillering werd een mes aangetroffen, en hij duwde een kar vol oud ijzer en aluminium.
Dia verklaarde dat hij oud ijzer verzamelde en verkocht bij een scrapbedrijf om eten en drugs, waaronder marihuana en cocaïne, te kopen, aangezien hij verslaafd is. Hij smeekte de magistraat om een kans en om in vrijheid te worden gesteld, omdat hij binnenkort jarig is.
De rechter wees zijn verzoek af en benadrukte de financiële schade die hij aan de benadeelden had veroorzaakt. Dia blijft nog drie maanden in de gevangenis.
- Column: Borrelpraat no. 858..
- Werkgevers lappen ouderschapsverlof aan hun laars..
- MrZonneman brengt vernieuwing in de showbizz met DUSA Fest..
- Voertuig autobestuurder die aanrijding veroorzaakt tijdens …..
- Brazilië en Mexico zijn de economische reuzen van Latijns-A…..
- Inbraak bij politieagent aan Wilhelminaweg, verdachten op d…..
- Gezondheidsbonden stellen ultimatum aan regering..
- CUP: Geen opdracht om medewerkers Huize Ashiana niet te bet…..
- Strijd om topbaan OAS..
- LC Parwani viert 14-jarig jubileum van LC Diamond Grove in …..
- Amerikaanse presidenten Truman tot Trump overname van Pales…..
- Stroomproblematiek nog niet adequaat aangepakt..
- Waarschuwingsschoten gelost bij vechtpartij Kleine Saramacc…..
- Baltische staten stappen over op Europees elektriciteitsnet..
- DeepSeek en AI: Impact op Suriname..
- Leerlingen VSO Ilse Labadie krijgen gratis oogmeting en bri…..
- CHINALCO-DEAL: EEN UITGELEZEN KANS VOOR SURINAME..
- EEN LAND ZONDER MEDISCHE ZEEP: HOE DIEP ZIJN WE GEZONKEN?..
- Serena Essed: “Wijziging kiesstelsel historische doorbraak …..
- Het Surinaams eten… a switi…..
- Kabinet President: Geen sprake van blokkade Ashiana-salaris…..