Bij het horen van de strafeis vroeg Wendel “Dia” G. de kantonrechter om een verzachting. “Kunt u wat voor mij doen?”, smeekte Dia. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan acht maanden voorwaardelijk met aftrek, een proeftijd van twee jaar en handhaving van de gevangenhouding van de verdachte.
De rechter volgde de eis niet en veroordeelde Dia tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, wegens diefstallen. Dia werd vervolgd voor het stelen van koperen kranen, waterleidingbuizen en stroomkabels van K.G., een benadeelde met een bedrijf aan de Duisburglaan. K.G. ontdekte de diefstallen toen ze merkte dat de koperen kranen en buizen ontbraken en de leidingen waren weggetrokken.
Twee maanden later ontdekte K.G. een nieuwe inbraak, waarbij stroomkabels waren weggeknipt en de kantoorruimte was doorzocht. Een alerte buurtbewoner had Dia eerder op het terrein gezien en filmde zijn activiteiten. De politie herkende de man op basis van het loopgedrag en zijn eerdere criminele handelingen met oud ijzer, koper en aluminium.
Een maand later werd hij gesignaleerd nabij de begraafplaats Nieuw Vrede en Arbeid aan de Mr. Jagernath Lachmonstraat, waar hij werd aangehouden. Bij de fouillering werd een mes aangetroffen, en hij duwde een kar vol oud ijzer en aluminium.
Dia verklaarde dat hij oud ijzer verzamelde en verkocht bij een scrapbedrijf om eten en drugs, waaronder marihuana en cocaïne, te kopen, aangezien hij verslaafd is. Hij smeekte de magistraat om een kans en om in vrijheid te worden gesteld, omdat hij binnenkort jarig is.
De rechter wees zijn verzoek af en benadrukte de financiële schade die hij aan de benadeelden had veroorzaakt. Dia blijft nog drie maanden in de gevangenis.
- Stichting Better Prepared draait pilot Vervolgstudiemogelij…..
- A20/DOE/PRO: “Geen overhaaste besluitvorming over grondenre…..
- Ondernemer schiet rover in woning dood..
- Behandeling wijzigingsnota Grondenrechtenwet verdaagd..
- Na vier jaar rehabilitatie en ontwatering Coronie..
- Capaciteitstraining voor inheemse gemeenschappen in Zuid-Su…..
- Overlegplatform Fiti Makandra over voortzetting koloniaal o…..
- Politie aan bestuurders: voorkom een bezoek aan de politie …..
- ‘We moeten af van stigma Pirates of the Caribbean’..
- 100.000 euro hypotheekfraude ontdekt..
- PLUNDERING VAN GRONDSTOFFEN ONACCEPTABEL..
- Boodschap DA’91 aan de kiezers..
- Leden BLTO melden zich om 10.00 uur massaal ziek..
- Zon en wolken wisselen elkaar af..
- Hoofdstembureaus nu volledig..
- Astrid Roemer maakt kans op International Booker Prize..
- Mysterieuze ziekte eist tientallen levens in Congo: doden n…..
- Verbonden met het eeuwige Licht..
- Ministerie TCT is tevreden met succesvolle mini ICT-beurs..
- Concubinaat eindelijk wettelijke erkend in nieuw Surinaams …..
- Column: Verkiezingscampagnes, waar blijft jullie inhoud?..