PARAMARIBO – De Surinaamse kunstwereld is in rouw. Woensdagochtend is de bekende schilder en beeldhouwer George Ramjiawansingh op 71-jarige leeftijd overleden. Ramjiawansingh, geboren op 17 januari 1954 in Paramaribo, stond bekend om zijn warme, impressionistische weergaven van het dagelijks leven en de Hindostaanse cultuur.
Hij volgde zijn opleiding bij Nola Hatterman en was medeoprichter van Gallery Singh, dat sinds 1985 een belangrijk platform biedt aan Surinaamse kunstenaars. Zijn oeuvre omvat meer dan duizend schilderijen en diverse beeldhouwwerken, waaronder het standbeeld van vrijheidsstrijdster Janey Tetary op de hoek van de Grote Combéweg en de Henck Arronstraat en een artistieke interpretatie van het migrantenschip Lalla Rookh bij het Lalla Rookhcomplex. Over zijn motivatie zei hij eens: “Ik ben een hindostaan en dat zal ik altijd blijven. Niemand past mijn culturele en religieuze identiteit van mij af. Mijn schilderijen moeten mij dat steeds onder de neus wrijven”.
Het standbeeld van Janey Tetary dat werd gemaakt door George Ramjiawansingh.
Naast zijn artistieke carrière droeg Ramjiawansingh bij aan het behoud van cultureel erfgoed via het directoraat Cultuur van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. Voor zijn verdiensten werd hij in 2007 benoemd tot Ridder in de Ere-Orde van de Gele Ster. Ramjiawansingh exposeerde behalve in Suriname ook internationaal en wel in landen als Haïti, Egypte, Guadeloupe, Martinique, India, Dominicaanse Republiek en Nederland.
- OM start strafrechtelijk onderzoek na CLAD-rapport over mis…..
- Koopkrachtversterking AOV juli 2025 gestort..
- De hele Litouwse regering treedt af na het aftreden van pre…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek bij BIZA na CLAD-rapport..
- Hoopvolle toekomst sport..
- Bianca Monique Bruster..
- Ingehuurd om Haïtiaanse bendes te bestrijden: Amerikaanse f…..
- HONGERSNOOD TREFT KINDEREN IN GAZA..
- Stichting Wi Tru Sranan ondersteunt basisschool bij verster…..
- Terugroepactie: Gerookte zalm mogelijk besmet met Listeria..
- Waarschuwing: terugroeping gerookte zalm en diepvrieserwten…..
- Waarschuwing: gerookte zalm uit de handel wegens Listeria-b…..
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..
- Opmerkelijk – Snelweg in Pennsylvania (VS) vol hotdogs..
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..
- Winkeldiefstal drijft prijzen omhoog in het VK..
- Wrede rouw: weduwe twerkt naast de kist van haar man..
- Essed: “Slechts helft van ministersteam regering-Simons ges…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..