GEORGETOWN — Door zaterdagavond kampioen te worden op hun respectieve onderdelen tijdens de Stage of Champions in Guyana hebben Rafaël Kromokarijo en Marlon Henery de pro card van de Internationale Bodybuildingfederatie (IFBB) bemachtigd. “We did it! Twee van de drie te winnen pro cards zijn voor Suriname! Gefeliciteerd guys! Gefeliciteerd Suriname!!” schrijft de Surinaamse Bodybuilding- en Weightliftingbond zondag iets na half één in de ochtend op zijn Facebookpagina.
Kromokarijo werd winnaar van de Men’s Physique-klasse en veroverde de overall titel. Daarna lukte het Henery eerste te worden in de zwaargewichtklasse van bodybuilding en ook het overall kampioenschap in de wacht te slepen. Op 10 mei had Henery tijdens de amateurwedstrijd van de Roger Boyce Classic 2025 net naast de pro card gegrepen. Nadat hij in de klasse boven negentig kilogram winnaar werd, moest hij in de strijd om de overall titel zijn meerdere erkennen in landgenoot Faizel Pinas, die daarmee de profstatus verwierf.
Van de vier andere Surinaamse deelnemers in Guyana eindigden drie zaterdag in de top drie. Joël Tobie en Rudolph Getrouw werden respectievelijk tweede en derde op het onderdeel Men’s Physique. Charelle Meyer eindigde op de tweede plek op het onderdeel Bikini Fitness. Ralissa Wekker werd vierde.
Meyer en Wekker hebben vorige maand ook meegedaan aan de amateurwedstrijden van de Roger Boyce Classic 2025. Wekker won toen zilver op het onderdeel Women’s Bikini Fitness tot 1,64 meter, terwijl Meyer vierde werd op hetzelfde onderdeel, maar dan in de klasse langer dan 1,64 meter. De delegatie, die donderdag afreisde naar het buurland, keert zondag (vandaag) terug.
- Mekka: Miljoenen pelgrims beginnen hadji in brandende zon..
- Arbeidsinspecteurs krijgen BAVP-status: meer slagkracht voo…..
- BESCHOUWING — VHP zal schoon schip moeten maken..
- Peuter overlijdt na tragisch ongeval met schuifpoort..
- Arbeidsinspectie krijgt meer slagkracht..
- Twee Surinaamse jongeren gekozen voor CARICOM Young Profess…..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana..
- Weg naar Redi Doti en Casipora gebarricadeerd..
- Een reactie op NPS-ondervoorzitter Jerrel Pawiroredjo..
- Tussen hoop en hindernissen in de opkomende olie- en gassec…..
- Lee Jae-myung wint Zuid-Koreaanse presidentsverkiezingen na…..
- “Versnippering binnen oppositie biedt VHP alsnog kansen…..
- Frankrijk bouwt streng beveiligde gevangenis in Saint-Laure…..
- Troefcallkampioen TCV Kampoe naar Nederland voor sportieve …..
- Het oude politiek syndroom: Olie en Gas..
- Suriname gastland voor 16e Caribbean Port State Control Sem…..
- Pop Jawa-legende Oesje Soekatma was meer dan een muzikant..
- Plantagebesturen Para nemen zelf vuilophaal over na wekenla…..
- Jules Fernandes: ‘De Ouderkamer is een plek van hoop, steun…..
- GEDOGEN IS NIET GRATIS..
- Uitslag ressortraden vandaag bekend in vier districten..