De groeiende kritische houding van Surinamers ten opzichte van politici is een ontwikkeling die alleen maar toegejuicht kan worden. In het verleden zagen we hoe politici beloften deden, uitspraken deden over tegenstanders en zich presenteerden als de ware vertegenwoordigers van het volk. Vandaag zien we echter hoe velen van hen precies het tegenovergestelde doen van wat ze ooit beweerden te verafschuwen.
Het is een trend die steeds vaker wordt opgemerkt: politici die vroeger fel uithaalden naar bepaalde leiders en partijen, sluiten zich op een dag zonder blikken of blozen aan bij diezelfde partijen. Hoe kan dat? Hoe kan iemand die jarenlang kritiek had op een politieke leider plotseling, zonder enige verantwoording of uitleg, een volgeling van diezelfde leider worden? Het is deze schaamteloze politieke flexibiliteit die het vertrouwen in de politiek ernstig schaadt. En het is precies daarom dat de kritische houding van de Surinamers zo belangrijk is.
We zien nu dat burgers niet langer alles voor zoete koek slikken. Ze stellen vragen. Ze eisen uitleg. En terecht. Politici die overstappen van de ene naar de andere partij moeten verantwoording afleggen. Niet met vage excuses of loze beloften, maar met duidelijke argumenten. Wat heeft hen precies doen veranderen? Wat is er zo radicaal veranderd dat hun eerdere standpunten niet meer gelden?
Deze kritische blik is essentieel voor de ontwikkeling van Suriname als een volwassen democratie. Het dwingt politici om na te denken voordat ze iets zeggen, voordat ze loze beloften maken, voordat ze zich laten verleiden door opportunisme. Het betekent dat ze zich bewust zijn van de gevolgen van hun woorden en daden, want de burgers vergeten niet meer zo snel.
Het is tijd dat Surinamers niet alleen kritisch blijven, maar ook daadwerkelijk afrekenen met figuren die politiek als een spel van persoonlijke belangen zien. We moeten blijven eisen dat ze zich verantwoorden, dat ze duidelijkheid scheppen en dat ze eerlijk zijn tegenover het volk.
Surinamers worden bewuster, kritischer en mondiger. Dat is een goede zaak. Want een goed geïnformeerd volk kan niet zomaar meer misleid worden.
Jerrel Harderwijk
- Robinhood wil tachtigjarig bestaan vieren met Braziliaanse …..
- PALU wil met partners alternatief vormen..
- Kanker een van de voornaamste doodsoorzaken bij kinderen..
- Suriname en de BENELUX-staten tekenen twee overeenkomsten..
- A20, DOE en PRO: ‘Suriname, hier zijn wij. Hét alternatief!…..
- Van der San ziet A20 zetels pakken, NDP 18 en VHP 11 zetels..
- ECD ontdekt vervallen producten bij controle kassasystemen..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 februari 199…..
- Woning annex meubelbedrijf afgebrand..
- Voorwaarts verpest sterke start Notch..
- Rechtvaardigheid same-sex koppels..
- PVP wil armoede structureel bestrijden met drastische maatr…..
- Training ruimtelijke ordening en planning voor ROM, OW en P…..
- Tuchtcollege voor Landmeters in oprichting..
- Partijvoorzitter is politiek leider? Tijd voor hervorming!..
- Buurtmanager Nieuw Nickerie treedt op tegen illegale vuilst…..
- Tafeltennisbond krijgt nieuw bestuur..
- Breaking: Alice Amafo keert terug naar ABOP..
- Weer diverse overtredingen tijdens ECD-controle in Paramari…..
- Cuba is jaarlijks ruim USD 300 miljoen kwijt aan import van…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB..