Minister van Defensie Krishna Mathoera heeft zich officieel kandidaat gesteld voor het presidentschap van Suriname. In een exclusief interview met ABC Radio benadrukte ze dat haar besluit het resultaat is van zorgvuldige overwegingen en een diep gevoel van verantwoordelijkheid. “Suriname staat op een kruispunt. We hebben leiderschap nodig dat tegen gevestigde belangen ingaat en focust op efficiëntie”, aldus Mathoera.
Mathoera, die eerder parlementariër en politie commissaris was, noemt integriteit, ervaring en een bewezen trackrecord als haar kernwaarden. Ze verwees naar haar succesvolle hervormingen bij Defensie, waar ze “met weinig middelen maximale resultaten boekte”.
Haar kandidatuur zet de interne democratie van de VHP in de schijnwerpers, aangezien ook partijvoorzitter Chan Santokhi ambities heeft.“Dit is geen strijd, maar een sportief proces. Het landsbelang staat voorop”, benadrukte ze.
De minister reageerde ook op kritiek over vermeende campagnepropaganda bij Defensie: “Militairen zijn nooit gedwongen mij te steunen. Transparantie is mijn leidraad.” Haar campagne richt zich op brede samenwerking, maar sluit samenwerking met “partijen die Surinames economie kapotmaakten” uit.
Met verkiezingen over drie weken groeit de spanning.Mathoera’s kandidatuur voegt een nieuwe dynamiek toe aan de race, waarin ook kandidaat Ronnie Brunswijk (ABOP) en mogelijk Jennifer Simons, NDP, een rol spelen.
“Suriname verdient beter. Ik durf die verantwoordelijkheid te dragen,” besloot ze.
- OPTSU-propagandist aangevallen met houwer door NDP’er..
- Olieprijzen dalen na productieverhoging OPEC+..
- Carmen Dunker-Kreps..
- Ruzie om voetbal op erf eindigt in steekpartij..
- Fietser overlijdt in ziekenhuis na nachtelijke aanrijding o…..
- Noble verzekert nieuwe offshore contracten in Suriname en G…..
- Oppositie eist stopzetting ‘uitverkoop’ overheidsbezit vlak…..
- Regering condoleert samenleving met heengaan oud-president …..
- De afterparty..
- Ruzie escaleert tot gewelddadige aanval met houwers: vier v…..
- Staatsbegrafenis in voorbereiding voor gewezen president Wi…..
- Twee verdachten gearresteerd voor steekverwonding 16-jarige..
- Bestuursverkiezing SVB..
- Luchtvaartkenner oneens met uitspraken SLM-directeur..
- Rookbom verstoort ceremonie na toespraak Nederlandse premie…..
- Nieuwe miss Putri Jawa Suriname wil rolmodel zijn voor jong…..
- VOOR EN NA..
- ‘Mi brudu faya!’ – Dyon Denswil straalt na zijn eerste one …..
- Ouder, wijzer en sterker: de kracht van Jenny Simons..
- Tienermeisje gewond bij gewelddadige straatroof in Paramari…..
- Mangre geaccommodeerd als onderdirecteur bij NV Havenbeheer..