Minister van Defensie Krishna Mathoera heeft zich officieel kandidaat gesteld voor het presidentschap van Suriname. In een exclusief interview met ABC Radio benadrukte ze dat haar besluit het resultaat is van zorgvuldige overwegingen en een diep gevoel van verantwoordelijkheid. “Suriname staat op een kruispunt. We hebben leiderschap nodig dat tegen gevestigde belangen ingaat en focust op efficiëntie”, aldus Mathoera.
Mathoera, die eerder parlementariër en politie commissaris was, noemt integriteit, ervaring en een bewezen trackrecord als haar kernwaarden. Ze verwees naar haar succesvolle hervormingen bij Defensie, waar ze “met weinig middelen maximale resultaten boekte”.
Haar kandidatuur zet de interne democratie van de VHP in de schijnwerpers, aangezien ook partijvoorzitter Chan Santokhi ambities heeft.“Dit is geen strijd, maar een sportief proces. Het landsbelang staat voorop”, benadrukte ze.
De minister reageerde ook op kritiek over vermeende campagnepropaganda bij Defensie: “Militairen zijn nooit gedwongen mij te steunen. Transparantie is mijn leidraad.” Haar campagne richt zich op brede samenwerking, maar sluit samenwerking met “partijen die Surinames economie kapotmaakten” uit.
Met verkiezingen over drie weken groeit de spanning.Mathoera’s kandidatuur voegt een nieuwe dynamiek toe aan de race, waarin ook kandidaat Ronnie Brunswijk (ABOP) en mogelijk Jennifer Simons, NDP, een rol spelen.
“Suriname verdient beter. Ik durf die verantwoordelijkheid te dragen,” besloot ze.
- Ministerie van Financiën: “Inflatie van 65 procent naar 5,8…..
- LAAT ZE AAN DE KANT BLIJVEN!..
- VES economisch verkiezingsdebat nu in twee delen..
- 16-jarige met ernstige steekverwonding opgenomen in ziekenh…..
- Simons: ‘Deze regering is een gepasseerd station’..
- Rechter spreekt verdachte vrij in zaak drugssmokkel bij cel…..
- 16-jarige met ernstige steekverwonding opgenomen in ziekenh…..
- Dodelijk ongeval tijdens illegale bromfietsrace in Paramari…..
- De kracht van stemmen bij voorkeur..
- Minder Franse bezoekers via Albina baart VSB zorgen..
- Tien maanden cel voor bedreiging en vernieling door zoon in…..
- EEN KRITISCHE SAMENLEVING IS MOEILIJK TE MISLEIDEN..
- RUIMTELIJKE ORDENING ONGELOOFWAARDIG..
- Ook vandaag bewolkt met kans op een regenbui..
- Afname aantal Franse bezoekers aan Suriname geconstateerd..
- Toerist denkt een selfie te nemen met een neppe krokodil, m…..
- Henry Willem Muntslag (73) Suriname 28-4-2025..
- Joany Marina Antonia Pollack (67) Paramaribo 25-4-2025..
- Ontvoering in Peru eist 13 levens in goudmijn..
- Volkspartij Leefbaar Suriname: een nieuwe weg naar eerlijk …..
- Macro-economische stabiliteit is het fundament voor groei e…..