PARAMARIBO – De Krijgsraad is versterkt met twee nieuwe leden. President Chandrikapersad Santokhi heeft op het presidentieel paleis luitenant-kolonel Cherryl Chan Jon Chu en kolonel Henri van Axel Dongen beëdigd tot leden van de militaire rechtbank. De beëdiging vond woensdag plaats. Beide officieren hebben verschillende sleutelposities binnen het leger bekleed. Kolonel Van Axel Dongen was waarnemend bevelhebber, terwijl luitenant-kolonel Chan Jon Chu de functie van chef Generale Staf vervulde.
In zijn toespraak benadrukte president Santokhi het belang van de nieuwe taak van de aangestelde leden binnen de Krijgsraad. “De aanstelling als lid van de Krijgsraad is niet alleen een eer, maar ook een zware verantwoordelijkheid. Dit orgaan vormt het fundament van militaire rechtspraak en rechtvaardigheid. Jullie taak zal zijn recht te spreken over hen die ons land en onze vrijheden verdedigen. Dit vereist niet alleen juridische scherpte, maar ook morele moed en een diep besef van de militaire realiteit”, aldus het staatshoofd.
De president wees erop dat de Krijgsraad steunt op de kernwaarden van eer, integriteit en rechtvaardigheid. Hij benadrukte dat discipline, ethiek en recht in deze functie samenkomen en dat de beslissingen van de raad directe invloed hebben op carrières, levens en de veiligheid van het land. “Wees onpartijdig, rechtvaardig en een dienaar van wet en recht. Het uniform of de rang mag nooit invloed hebben op de wet”, gaf hij de nieuwe leden mee.
“Laat rechtvaardigheid altijd de leidraad zijn, ongeacht de druk van buitenaf. Recht moet niet alleen worden gedaan, maar ook zichtbaar worden gedaan”, vervolgde het staatshoofd. Hij sprak zijn vertrouwen uit in luitenant-kolonel Chan Jon Chu en kolonel Van Axel Dongen en wenste hen wijsheid en kracht toe in het vervullen van hun functie.
…[+]
- NPS GING DRIE KEER IN DE FOUT..
- PRESIDENT GEERLINGS-SIMONS..
- Waarom Surinam Airways niet groter kan worden..
- Rusland: deze verkiezingen de belangrijkste in 50 jaar tijd..
- Volleyballers Yelyco sturen SVV met hangende hoofden terug..
- President Santokhi naar Barbados voor Caricom-top..
- Truckeigenaar die illegaal grofvuil dumpt ‘ernstig aangespr…..
- Alice Amafo keert terug naar ABOP: “De echte Queen is terug…..
- Landelijke operatie ‘Blitz’ moet de veiligheid …..
- Politiebericht over overleden bromfietser Martin Luther Kin…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit comfortzone stappen en me…..
- Jagesar breekt lans voor senioren en jongeren..
- Visvergunningenkwestie sleept zich voort..
- Bewolkt in de ochtend, wat regen in de middag..
- Internationale organisaties en ambassades observeren ook de…..
- Havenlaan Zuid dinsdag zes uren niet toegankelijk voor verk…..
- Drie aangehouden tijdens operatie Blitz; één verdachte ontk…..
- Nieuwe Chinese animatiefilm breekt records wereldwijd..
- Elselyn Hariëtte Angelique Fa Si Oen (109) Amsterdam 14-2-…..
- Ethel Iesmé Edwards (71) Almere 12-2-2025..
- VS vraagt Europeanen om bijdragen aan garanties voor Oekr…..