KPS kampt weer met brandstoftekort

Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (Juspol) heeft recentelijk aangegeven dat hij in gesprek is met de korpschef van de politie, waarbij hij heeft gewaarschuwd voor een mogelijke toename van inbraken als gevolg van een gebrek aan voldoende benzine. Dit tekort heeft ervoor gezorgd dat de politie de afgelopen dagen minder inzetbaar was.
Minister Amoksi hoopt dat het benzineprobleem snel opgelost zal worden, aangezien het ministerie van Financiën en Planning minimaal SRD 5 miljoen moet betalen aan de leverancier voordat er weer brandstof geleverd kan worden. Daarnaast heeft het ministerie van Juspol onlangs voertuigen ontvangen van het ministerie van Openbare Werken (OW) en zal binnenkort ook extra voertuigen ontvangen om de criminaliteit aan te pakken.
De minister gaf aan dat, ondanks de uitdagingen, de criminaliteitsaanpak vooruitgang boekt sinds de lancering van operatie ‘Kerstbrood’. De mobiliteit van het politiekorps is verbeterd, wat volgens hem bijdraagt aan het herstel van gezag bij het Korps Politie Suriname (KPS) en de uitstraling van autoriteit naar de samenleving.
Een belangrijk project voor de politie is het nieuwe Hoofdbureau van Politie, dat over anderhalf jaar in gebruik genomen zal worden. Het nieuwe gebouw moet niet alleen gezag uitstralen, maar de minister benadrukt dat het de mensen die daar werken zijn die autoriteit zullen uitstralen, niet het gebouw zelf.
Wat betreft zijn eigen rol gaf de minister aan dat het aan de gemeenschap is om te beoordelen hoe zij zijn werk de afgelopen jaren hebben ervaren. Hij benadrukte dat hij zich dagelijks voor de volle 100 procent heeft ingezet. Bovendien gaf hij aan dat hij de gestelde doelen voor 2024 grotendeels heeft behaald en de vragen van de Rekenkamer positief kan beantwoorden.