Het Korps Politie Suriname (KPS) houdt aanstaande donderdag een persconferentie over het criminaliteitsvraagstuk. Er is al enige tijd waarneembaar een verruwing van de criminaliteit merkbaar. Er zijn geweldadige overvallen geweest, waarbij rovers zwaarbewapend waren, maar er zijn ook voertuigdiefstallen gaande waarbij de autos geheel gesloopt teruggevonden worden. De verschillende veiligheidsautoriteiten hebben een hele tijd bitterweinig van zich laten horen. In een uitnodiging aan de media spreekt KPS van een persconferentie over de aanpak van de criminaliteit in het land.
Inmiddels is bekend geworden dat het Openbaar Ministerie 2 verdachten heeft laten aanhouden, waaronder een brigadier van Politie, in het lopend strafrechtelijk onderzoek van een beroving aan de Sunparklaan. Uit de voorlopige onderzoeksresultaten is het vermoeden ontstaan dat er in deze zaak geen sprake was van het wegnemen van goud, maar dat deze beroving drugsgerelateerd is. Het Justitieel Interventie Team heeft in eerste instantie de politieambtenaar in beeld gebracht. Het verdere onderzoek heeft geleid tot de aanhouding van een tweede verdachte. In het kader van dit onderzoek zijn huiszoekingen verricht, waarbij voorwerpen die als bewijs kunnen dienen, waaronder voertuigen, in beslag zijn genomen.De aangehouden verdachten, aan wie een contactbeperking met een raadsman is opgelegd, zijn vandaag voorgeleid bij de officier van justitie. Een contactbeperking betekent onder andere dat hij gedurende enige dagen geen contact mag hebben met zijn raadsman.
De stand van het onderzoek op dit moment vereist enige terughoudenheid bij de informatieverstrekking, maar mag de samenleving ervan verzekerd zijn dat het Openbaar Ministerie het onderzoek in deze zaak uitputtend zal voortzetten en de strijd tegen (grensoverschrijdende) georganiseerde criminaliteit, zonder aanziens des persoon zal voeren.
- Aderlating voor Natio: geblesseerde Becker haakt af voor Go…..
- Nog drie lichamen geborgen bootramp Marowijnerivier..
- Monstercoalitie zonder fundament: Suriname herhaalt zijn fo…..
- D66 pleit voor versoepeling visumplicht Surinamers..
- Een kreet van stil protest..
- President bevoegd om politieke partijen te consulteren..
- NPS en NDP begraven decennialange strijdbijl met historisch…..
- Betterson roept partijen op deskundigen voor te dragen..
- ABOP betuigt medeleven na tragische bootramp op Marowijneri…..
- Dag van rouw na tragedie op Marowijnerivier..
- Nederland: Wilders trekt zijn partij terug uit regeringscoa…..
- Baasaron: gesprekken met Simons hebben hoop gegeven..
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 beëdigde Buitengewone Age…..
- Regering kondigt dag van nationale rouw af na dodelijk boot…..
- Mathoera feliciteert NDP: “Ik respecteer de wil van het vol…..
- SEOGS 2025 richt vizier op Surinaamse participatie..
- Politieke impasse Nederland: PVV-bewindslieden stappen uit …..
- Nederlandse regering gevallen; Wilders trekt stekker uit ka…..
- Talrijke onweersbuien in de middag..