Het Korps Politie Suriname (KPS) houdt aanstaande donderdag een persconferentie over het criminaliteitsvraagstuk. Er is al enige tijd waarneembaar een verruwing van de criminaliteit merkbaar. Er zijn geweldadige overvallen geweest, waarbij rovers zwaarbewapend waren, maar er zijn ook voertuigdiefstallen gaande waarbij de autos geheel gesloopt teruggevonden worden. De verschillende veiligheidsautoriteiten hebben een hele tijd bitterweinig van zich laten horen. In een uitnodiging aan de media spreekt KPS van een persconferentie over de aanpak van de criminaliteit in het land.
Inmiddels is bekend geworden dat het Openbaar Ministerie 2 verdachten heeft laten aanhouden, waaronder een brigadier van Politie, in het lopend strafrechtelijk onderzoek van een beroving aan de Sunparklaan. Uit de voorlopige onderzoeksresultaten is het vermoeden ontstaan dat er in deze zaak geen sprake was van het wegnemen van goud, maar dat deze beroving drugsgerelateerd is. Het Justitieel Interventie Team heeft in eerste instantie de politieambtenaar in beeld gebracht. Het verdere onderzoek heeft geleid tot de aanhouding van een tweede verdachte. In het kader van dit onderzoek zijn huiszoekingen verricht, waarbij voorwerpen die als bewijs kunnen dienen, waaronder voertuigen, in beslag zijn genomen.De aangehouden verdachten, aan wie een contactbeperking met een raadsman is opgelegd, zijn vandaag voorgeleid bij de officier van justitie. Een contactbeperking betekent onder andere dat hij gedurende enige dagen geen contact mag hebben met zijn raadsman.
De stand van het onderzoek op dit moment vereist enige terughoudenheid bij de informatieverstrekking, maar mag de samenleving ervan verzekerd zijn dat het Openbaar Ministerie het onderzoek in deze zaak uitputtend zal voortzetten en de strijd tegen (grensoverschrijdende) georganiseerde criminaliteit, zonder aanziens des persoon zal voeren.
- CLO-bestuurslid Eugene Daniël: “Regering moet aftreden…..
- Zelfs met ABOP kan VHP geen meerderheid afdwingen..
- Column: Het is genoeg geweest; Aan het werk, voor land en v…..
- Bhola is resoluut: niets aan de hand bij het NIS..
- Serie lustmoordenaar krijgt opnieuw levenslange gevangeniss…..
- Kelvin Koniki genoemd als mogelijke minister van Regionale …..
- ‘OAS moet uitgroeien tot instelling die democratie bescherm…..
- Migratie uit Cuba naar Suriname: de recente ontwikkelingen..
- Verkiezingsautoriteiten verwerpen alle bezwaren van VHP..
- Regio bundelt krachten voor veiliger en schoner Caribisch m…..
- VHP: Een brief is geen bedreiging, maar leugens zijn dat we…..
- Deal tussen Brunswijk en OW over graafmachines mogelijk in …..
- NDP wint groots in Paramaribo..
- Zes jaar cel geëist tegen stiefvader voor verkrachting 13-j…..
- Finabank sluit eerste editie Small Business Academy succesv…..
- Eskak: ‘Eerste DNA-vergadering op 29 juni’..
- Niet ABOP maar NDP domineert in Sipaliwini; BEP nr 3..
- BEP zal goede naam hoog houden en is niet te vinden voor om…..
- VN Ocean Conference: Guyana’s zetten in op actie tegen ille…..
- Man dood en bloedend in auto aangetroffen in Timmermanstraa…..
- Moeder treft 8-jarig meisje aan in leegstaand pand: sprake …..